Dodano: 31 stycznia 2017 17:49

Pożar w kamienicy na Sobięcinie. Cała kamienica ewakuowana

Tematy: 


Do groźnego zdarzenia doszło dziś popołudniu na Sobięcinie. Ok. godz. 14.30 w kamienicy przy ulicy 1-go Maja w mieszkaniu na 1 piętrze wybuchł pożar. Jak twierdzą świadkowie zdarzenia, tuż przed pojawieniem się płomieni miało dojść do wybuchu, wskutek którego w kilku mieszkaniach w kamienicy wyleciały szyby z okien. Zdaniem strażaków mało prawdopodobnym jest, że był to wybuch butli z gazem. Raczej doszło do rozszczelnienia okien i nagłego przyspieszenia spalania.

Mieszkańcy całej kamienicy zostali ewakuowani, a przebywający w mieszkaniu mężczyzna został odwieziony do szpitala. Osoby, które musiały opuścić swoje mieszkania znalazły tymczasowe schronienie w podstawionym autobusie komunikacji miejskiej. O dalszych losach spalonej i zalanej wodą kamienicy zadecyduje inspekcja budowlana i strażacy.

Zdaniem mieszkańców i świadków szczególne uznanie należy się panu Łukaszowi, mieszkańcowi budynku obok, który nie bacząc na niebezpieczeństwo wyniósł z płonącego mieszkania lokatora i tym samym prawdopodobnie uratował go od śmierci. Taka postawa zasługuje na najwyższe uznanie. Brawo, panie Łukaszu! Świadkowie zdarzenia prosili nas też, aby pochwalić strażaków za błyskawiczną, jak twierdzą, reakcję. Już kilka minut po zgłoszeniu na miejscu pożaru pojawiły się pierwsze jednostki gaśnicze.

W wyniku pożaru, jaki wybuchł na ulicy 1-go Maja w Wałbrzychu doszczętnie spłonęły dwa piętra kamienicy. Mieszkańcy bloku zostali ewakuowani. Właściciel mieszkania został uratowany przez strażaków. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015