Poważna awaria wody na Podzamczu. Prawie pół tysiąca osób bez wody

12 października 2015 22:02. Walbrzych 12.10.2015, Robotnicy WZWiK podczas usuwania awarii sieci wodnej przy ulicy Blankowej w Wałbrzychu. Fot.: Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dobra woda z kranu – to hasło Wałbrzyskich Wodociągów dla wielu mieszkańców naszego Podzamcza brzmiało dziś jak ponury żart. Już prawie 10 godzin trwa awaria wodociągów na ulicy Blankowej. Wody pozbawionych jest ponad pół tysiąca mieszkańców tej największej w Wałbrzychu wspólnoty mieszkaniowej. 

Przed południem Pogotowie Wodociągowe przyjęło zawiadomienie o awarii sieci wodnej w jednym z budynków na ulicy Blankowej. Przybyli na miejsce robotnicy stwierdzili pęknięcie rury i wczesnym popołudniem  rozpoczęły się prace związane z usuwaniem awarii. Konieczne okazało się rozkopanie fragmentu chodnika oraz terenu zielonego przyległego do budynku. Pęknięcie było na tyle poważne, że konieczne było odpompowywanie stale przybierającej w wykopie wody. Obecnie pracownicy WZWiK kończą wymianę uszkodzonego fragmentu rury.

Od południa pół tysiąca osób największej w Wałbrzychu wspólnoty mieszkaniowej pozbawionych było możliwości przygotowywania posiłków, prania czy zmywania naczyń – tu Wałbrzyszanie radzili sobie wykorzystując wodę kupioną w pobliskim hipermarkecie. Zaspokojenie podstawowych potrzeb fizjologicznych nastręczało już o wiele więcej kłopotów i problemów. Nie udało nam się skontaktować z nikim z WZWiK kto potrafiłby nam odpowiedzieć, dlaczego wiedząc o rozległości awarii na Blankową nie podstawiono beczkowozu czy cysterny z wodą.

Robotnicy pracujący przy usuwaniu awarii niechętnie odpowiadali na pytania o czas zakończenia naprawy. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że prawdopodobny termin usunięcia usterki to jutro (wtorek, 13.10) rano.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 października 2015 22:02
`