Postrzeleni w piątek we Wrocławiu policjanci zmarli. O 17.oo zawyją syreny policji i straży

5 grudnia 2023 11:13. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Tragiczne informacje dotyczące śmierci dwóch policjantów, postrzelonych w piątek we Wrocławiu wczoraj po południu przekazała dolnośląska policja. Dziś pamięć dwóch funkcjonariuszy uczczą policjanci w całej Polsce. Punktualnie o 17.oo zawyją policyjne syreny. Do akcji włączają się także strażacy.

Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. Dzisiaj 5 grudnia o godz. 17:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy cześć Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków Policjanta. Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych Kolegach. Cześć ich pamięci – apeluje dolnośląska policja.

Przypomnijmy, do postrzelenia dwóch funkcjonariuszy doszło w miniony piątek przy ulicy Sudeckiej we Wrocławiu. Strzelał 44-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie. Postrzeleni policjanci w stanie krytycznym trafili do szpitala. Wczoraj policja poinformowała o ich śmierci.

REKLAMA

Policjanci uczczą dziś pamięć zmarłych Daniela Łuczyńskiego oraz Ireneusza Michalaka.

Dariusz Łuczyński służył w policji od 19 lat. Miał 45-lat. Ireneusz Łuczyński pracował w policji o 26 lat. Miał 47 lat. Obaj policjanci pracowali w Komisariacie Policji Wrocław – Fabryczna.

Do dzisiejszej akcji włączają się także przedstawiciele innych służb, między innymi jednostki straży pożarnej. Syreny zawyją o godzinie 17.oo.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 grudnia 2023 11:13
`