Poślizg z rozpoczęciem remont drogi 379 ze Świdnicy do Wałbrzycha

23 kwietnia 2019 08:09. Droga wjewódzka 379 Wałbrzych - Świdnica. 22.01.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Rozpoczęcie remontu drogi nr 379 ze Świdnicy do Wałbrzycha kolejny raz przełożono na inny termin. Tym jednak razem nie z powodów proceduralnych, a przez rajdowców, którzy 27 i 28 kwietnia będą ścigali się w tych okolicach w Rajdzie Świdnickim-Krauze. Jak informuje przedstawiciel wykonawcy budowa miała rozpocząć się dziś, jednak z uwagi na imprezę przesunięto ją na 6 maja.

Remont 11-kilometrowego odcinka ze Świdnicy do ronda z ulicą uczniowską w Starym Julianowie przekładany był już kilkakrotnie. Decyzja o przyznaniu pieniędzy na tę inwestycję zapadła w 2017 roku, jednak z powodów proceduralnych nie można było jej rozpocząć.

– Z tego co nam tłumaczono, zaważyły sprawy formalne, problemy z dokumentacją. Wystąpiły też opóźnienia z wykonawstwem. – powiedziała w rozmowie z dziennikiem wójt gminy wiejskiej Świdnica, Teresa Mazurek –  Wiadomo, mamy boom inwestycyjny jeżeli chodzi o drogi.

REKLAMA

Przebudowa drogi 379  jest podzielona na trzy odcinki i będzie wykonywana etapami. Na początek remontowany będzie odcinek od Świdnicy do skrzyżowania z drogą „witoszowską”. Ten odcinek będzie się kończył rondem. Następny etap to remont serpentyn do Modliszowa, gdzie powstanie drugie rondo. W końcu trzeci, ostatni etap, to połączenie z Julianowem i Wałbrzychem.

Na przebudowę drogi czekają przede wszystkim kierowcy dojeżdżający z przyświdnickich gmin do wałbrzyskiej strefy ekonomicznej oraz mieszkańcy Witoszowa i Pogorzały, przez które obecnie przejeżdża większość samochodów, w tym ciężarowych, kierujących się w stronę WSSE.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 kwietnia 2019 08:09
`