Nowa droga Wałbrzych Świdnica najwcześniej w 2021 roku

22 stycznia 2019 17:42. Droga wjewódzka 379 Wałbrzych - Świdnica. 22.01.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W planach przebudowy drogi wojewódzkiej 379 odcinek Modliszów-Wałbrzych przewidziany jest jako ostatnia część inwestycji To oznacza, że jeszcze conajmniej dwa lata  mieszkańcy Wałbrzycha i Świdnicy borykać się będą z trudnościami na drodze łączącej te dwa miasta. Hucznie zapowiadana inwestycja odsuwana jest w czasie – ubiegłoroczny, lipcowy termin rozpoczęcia budowy przesunięty został na kwiecień tego roku.

– Z tego co nam tłumaczono, jakieś sprawy formalne, dokumentacja, jeszcze nie do końca zostały dograne, a i też wystąpiły opóźnienia z wykonawstwem. – powiedziała w rozmowie z dziennikiem wójt gminy wiejskiej Świdnica, Teresa Mazurek –  Wiadomo, mamy boom inwestycyjny jeżeli chodzi o drogi. Według informacji, jaką otrzymaliśmy z DSDiK, wykonawca wejdzie na budowę w kwietniu.

Przebudowa drogi 379  jest podzielona na trzy odcinki i będzie wykonywana etapami. Na początek remontowany będzie odcinek od Świdnicy do skrzyżowania z drogą „witoszowską”. Ten odcinek będzie się kończył rondem. Następny etap to remont serpentyn do Modliszowa, gdzie powstanie drugie rondo. W końcu trzeci, ostatni etap, to połączenie z Julianowem i Wałbrzychem.

REKLAMA

Na przebudowę drogi czekają przede wszystkim kierowcy dojeżdżający z przyświdnickich gmin do wałbrzyskiej strefy ekonomicznej oraz mieszkańcy Witoszowa i Pogorzały, przez które obecnie przejeżdża większość samochodów, w tym ciężarowych, kierujących się w stronę WSSE.

– Mamy nadzieję, że  teraz transport będzie się odbywał właśnie nową drogą, która będzie w kategorii przystosowanej do transportu ciężkiego. – mówi wójt Mazurek – Ważne jest też włączenie strony dzierżoniowskiej – Bojanice, Dzierżoniów i stworzenie połączenia powiatu dzierżoniowskiego z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. 

Nowa inwestycja to także ukłon w stronę rowerzystów: wzdłuż niej powstanie kilkukilometrowa ścieżka rowerowa. Biegła będzie od Świdnicy do pierwszego ronda w Witoszowie,  wyprowadzając z rowerzystów z miasta. Powyżej ronda przejdzie płynnie w drogę leśną, którą będzie można przejechać do Dziećmorowic i Wałbrzycha.

Planowany termin zakończenia wartej ok. 40 mln złotych inwestycji to koniec 2021 roku.

Droga wjewódzka 379 Wałbrzych – Świdnica. 22.01.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 stycznia 2019 17:42
`