Dodano: 28 stycznia 2023 10:25

Ponad stu pasażerów na wiele godzin utknęło na dworcu Wałbrzych Główny

Ponad pięć godzin czekali w piątek wieczorem pasażerowie pociągu z Wrocławia do Jeleniej Góry na zorganizowanie komunikacji zastępczej. Ostatecznie autobusy zabrały ich przed godziną 21. Na miejscu była nasza reporterka, która rozmawiała z pasażerami.

Na dworcu Głównym utknęło ponad stu pasażerów, głównie z pociągu, który wczesnym popołudniem wyjechał z Wrocławia w stronę Jeleniej Góry. W momencie, kiedy stał na stacji Wałbrzych Główny, zaledwie kilka kilometrów dalej, w okolicach Boguszowa-Gorc, wywrócone pod ciężarem lodu i mokrego śniegu drzewo, zerwało trakcję elektryczną. Doszło do pożaru. Pociąg z dworca już nie wyjechał, a pasażerowie utknęli tam na kilka godzin.

– We Wrocławiu wsiadłam do pociągu 14.10. Wyjechał punktualnie. Czekam tu już piątą godzinę. / Co dwadzieścia minut nam mówią, że podjedzie komunikacja zastępcza. Tu na szesnastą dotarliśmy i dalej klops. / Dość często podróżuję pociągami, więc na takie sytuacje jestem na szczęście przygotowana, zdarzają się, no ale nie aż takie / Sama nie wiem, co zrobię. Chyba będziemy tu nocować, bo te autokary nie wiem, czy przyjadą – to głosy zaledwie kilku z ponad setki podróżnych koczujących na dworcu.

Ostatecznie autokary dojechały na dworzec i zabrały pasażerów przed godziną 21. Ruch na trasie przywrócono 40 minut później. Dodatkowo koleje Dolnośląskie podstawiły w Jeleniej Górze autokar, który ostatnich, spóźnionych pasażerów zawiózł przed północą do Szklarskiej Poręby.

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.PIsarska / Dziennik Wałbrzych

 • Patriota pisze:

  Trudne warunki to fakt oblodzenia a z nim pod ciężarem spadające konary drzew.Kiedyś ludzie w takich warunkach ograniczali podróże a teraz niestety intuicja natury zawodzi.Fakt każdy myśli mamy wspaniałe pojazdy super wyposażone technologicznie więc każda oraz roku jest nam nie groźna.To pokazuje jak człowiek naiwnie myśli że pokonał kaprysy natury.Fakt w Polsce od dawna zawodzi organizacja w warunkach ekstremalnych co pokazuje ta sytuacja.po to są prognozy pogody i ostrzeżenia w takich warunkach trzeba ograniczać podróżowanie do minimum.

 • Mis pisze:

  Wina tuska

 • pasażer KD pisze:

  W przypadku pociągu odjeżdżającego z Wrocławia o 15:02 sytuacja była całkowicie kompromitująca dla niekompetentnej załogi KD. 6 godzin oczekiwania w pociągu na stacji Wałbrzych Fabryczny po czym zostaliśmy wyrzuceni na peron i kolejna prawie godzina oczekiwania na zewnątrz. Wśród pasażerów były osoby z małymi dziećmi i niepełnosprawni. Obsługa pociągu ogłaszała wzajemnie sprzeczne komunikaty. Na przykład taki, że przyjadą po nas autobusy z Sędzisławia. Autobusy przyjechały, przywożąc pasażerów w kierunku Wrocławia po czym puste odjechały zostawiając nas w nocy na stacji. Całkowity brak profesjonalizmu Kolei Dolnośląskich

 • Aremizak pisze:

  Jechałam, podróżowałam Jelenia Góra Wrocław czas oczekiwania na peronie w kierunku Wrocław max.15 minut. Autobus zastępczy podziwiam Kierowców, warunki okropne,lód nad Autobusem i pod kołami.

 • Pasażer pociągu pisze:

  Niekompetentna załoga ? Proszę powiedzieć co mieli zrobić ? Konduktorzy chodzili i mówili co udawalo im się dowiedzieć. Na własną rękę mieli zamówić te autobusy czy taksówki ? A tak ludzie krzyczeli …. Od kiedy konduktor jest odpowiedzialny za organizację komunikacji zastępczej ? Mylisz ewidentnie kompetencje i odpowiedzialność załogi konduktorskiej .

 • Warunki na drogach byly tragiczne,wielki szacunek dla kierowcow autobusów, busow, drogi to istne slizgawk....P. Andrzeju dziekujemy ze dowiozl nasPan bezpiecznie do celu ,mimotragicznych warunkach na drogachi pisze:

  War

 • Wczasowicze pisze:

  Warunki na drogach byly tragiczne,wielki szacunek dla kierowcow autobusow i busow..drogi to istne lodowisko… panie Andrzeju dziekujemy ze mino zlych warunkow atmosferycznych bezpiecznie dowiozl nas Pan do celu.

 • Student z Wrocka. pisze:

  Bus- tranz….dziekujemy za bezpieczna jazde…do nastepnego.

 • To jest Nasz news

  Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

  Zobacz także