Ponad osiemdziesiąt wykroczeń kierowców w okolicach przejść. Piesi w Wałbrzychu i powiecie powinni się bać?

20 lutego 2024 12:10. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Okolice przejść dla pieszych policjanci z Wałbrzycha wzięli pod lupę w miniony piątek. Kontrole prowadzono w mieście i na drogach powiatu wałbrzyskiego. Tego dnia nie doszło do poważnego wypadku, ale mundurowi odnotowali ponad osiemdziesiąt wykroczeń popełnionych przez kierowców i sześć dotyczących pieszych.

Policjanci pojawili się w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów. Głównie na drogach z dwoma lub trzema pasami ruchu w jednym kierunku i w miejscach, w których ruch jest duży.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili sześćdziesiąt pięć wykroczeń popełnionych przez kierujących, które dotyczyły przekroczeń dozwolonej prędkości w rejonach przejść dla pieszych, trzy naruszenia związane z przejeżdżaniem przez kierujących przejść dla pieszych w sposób nieprzepisowy oraz trzynaście innych różnego rodzaju wykroczeń. Sześćdziesiąt dziewięć osób ukaranych zostało mandatami karnymi, dziewięć pouczonych, a w trzech przypadkach mundurowi sporządzili dokumentację do sądu o ukaranie – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Policjanci przyjrzeli się także pieszym. Pięć osób zostało pouczonych, a jedna ukarana mandatem. Tu chodziło głównie o to czy piesi stosują się do sygnalizacji świetlnej i przechodzą przez jezdnię w dozwolonych miejscach.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 lutego 2024 12:10
`