Ponad 20 mln złotych ma kosztować ścieżka wzdłuż obwodnicy Wałbrzycha. Trasa ma powstać w 3 lata

26 lutego 2024 18:53. Ścieżka rowerowa. Fot. archiwalna / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Budowę liczącej około ośmiu kilometrów ścieżki rowerowej, łączącej Piaskową Górę z centrum Wałbrzycha potwierdził prezydent Wałbrzycha. Roman Szełemej zapowiedział, że projekt zostanie sfinansowany z europejskich środków. Projektowanie właśnie się rozpoczyna.

Ścieżki rowerowe. Głównie chodzi nam o ścieżkę rowerową wzdłuż Europejki, z odnogami do Szczawna-Zdroju. Zaczyna się to na rondzie Tesco, wzdłuż Europejki i dochodzi do centrum przesiadkowego na Placu Grunwaldzkim, przy Wałbrzych Centrum – mówi Roman Szełemej.

Lada moment Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta ma rozpisać przetarg na zaprojektowanie tej trasy. Ścieżka ma powstać w ciągu 2 – 2,4 roku.

REKLAMA

Oceniamy, że wartość budowy tej ścieżki, to jest dotacja 21 mln złotych, więc zakładamy, że to będzie około 25 mln złotych. To jest ogromna suma, ale też ta ścieżka rowerowa będzie spełniała wszystkie normy i będzie prowadziła na długości prawie ośmiu kilometrów – mówi prezydent Wałbrzycha.

Wałbrzych chce budować także ścieżkę rowerową z Palmiarni do Zamku Książ. Ta ścieżka ma kosztować około pół miliona złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 lutego 2024 18:53
`