Półtora tysiąca zawodników pobiegnie w 8. RST Półmaratonie Świdnica. Będą też utrudnienia

3 listopada 2023 11:33. Źródło fot. Urząd Miasta w Świdnicy

W sobotę w Świdnicy półtora tysiąca biegaczy stanie na starcie XVIII  RST Półmaratonu. Chociaż bieg wystartuje dokładnie w południe, utrudnienia zaczną się już godzinę wcześniej. Najwięcej kłopotów będą mieli mieszkańcy Świdnicy, ale i kierowcy jadący w kierunku Bystrzycy i  Gór Sowich.  Kierowców z Wałbrzycha z pewnością zainteresuje fakt, że zamknięty będzie dojazd do Dzierżoniowa prowadzący przez Bojanice. 

Trasa rozpocznie się na świdnickim OSiRze, potem ulicami miasta w stronę osiedla Kraszowice. Następnie do wsi Jakubów, przez Makowice, Opoczkę i Bojanice i wracają z powrotem Przez Burkatów i Bystrzycę – wyjaśnia Mateusz Jadach ze świdnickiego Urzędu Miasta.

W tym roku na stracie ósmej już edycji  RST Półmaratonu stanie 1,5 tysiąca biegaczy. Świdnicka impreza znana jest w świecie biegaczy z kibiców, którzy – nie waham się użyć tego słowa – tłumnie dopingują zawodników na całej trasie biegu. Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku najlepsze strefy kibica zostaną nagrodzone. Konkurencja będzie spora, do zabawy już teraz zgłosiło się 6 szkół podstawowych ze wszystkich miejscowości, przez które poprowadzona jest trasa półmaratonu i aż cztery grupy nieformalne.

REKLAMA

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 listopada 2023 11:33
`