Policyjna akcja „Święta”. W Wałbrzychu kilkaset kontroli, co dziesiąty kierowca stracił prawo jazdy

28 grudnia 2022 09:42. Fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

To były względnie bezpieczne święta — mówią wałbrzyscy policjanci, podsumowując działania prowadzone przez cały świąteczny weekend. Co nie oznacza, że wszystko było w porządku. Kierowcy najczęściej nie radzili sobie z bardzo śliską, szczególnie wcześnie rano, nawierzchnią. To właśnie nieostrożność i niedostosowanie prędkości do panujących warunków było najczęstszą przyczyną kilkunastu kolizji, do jakich doszło w święta w regionie – wyjaśnia Agnieszka Kijek-Głowacka z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Policjanci nie próżnowali — przeprowadzono aż 280 kontroli. Co dziesiąty kierowca został ukarany mandatem. Zatrzymano też 20 dowodów rejestracyjnych. W pierwszy dzień świąt zatrzymano też jedynego w te święta nietrzeźwego kierowcę:

Kierujący samochodem osobowym mężczyzna wydmuchał ponad promil alkoholu. Stracił prawo jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. – wyjaśnia starszy aspirant Agnieszka Głowacka-Kijek.

W porównaniu do lat ubiegłych policjanci mówią o bezpieczniejszych świętach. Obyło się bez wypadków, zmniejszyła się też liczba nietrzeźwych kierowców. Policjanci mówią: jeździmy bezpieczniej. W sumie, w długi świąteczny weekend służbę na wałbrzyskich ulicach pełniło kilkuset policjantów.

Dodano: 28 grudnia 2022 09:42
 • Grzegorz pisze:

  Czy autor tytułu czytał artykuł?? Amatorka

 • ollo pisze:

  Chwileczkę – co dziesiaty stracił prawo jazdy czy co dziesiąty został ukarany mandatem ???

 • Trucker pisze:

  A Gliniarze śpią za John Cotton Szczawno Zdrój.

 • B436 pisze:

  Pichnar rudzielcu obudź się

 • Majka pisze:

  A kto sprawdzał trzeźwość sprawdzających obywateli?

 • Amatorzy pisze:

  blokuję dziennik – to nie przypadek pomylić tytuł by zyskać zainteresowanie….

 • ADAMS pisze:

  Czy w naszym mieście nie ma już ludzi, którzy umieją pisać i myśleć? Ja już całkiem jestem załamany, że urodziłem się i mieszkam w tym grajdole.

 • Gwarek pisze:

  Im wolno są nietykalni, kto ich sprawdz

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `