Policyjna akcja „Święta”. W Wałbrzychu kilkaset kontroli, co dziesiąty kierowca stracił prawo jazdy

28 grudnia 2022 09:42. Fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

To były względnie bezpieczne święta — mówią wałbrzyscy policjanci, podsumowując działania prowadzone przez cały świąteczny weekend. Co nie oznacza, że wszystko było w porządku. Kierowcy najczęściej nie radzili sobie z bardzo śliską, szczególnie wcześnie rano, nawierzchnią. To właśnie nieostrożność i niedostosowanie prędkości do panujących warunków było najczęstszą przyczyną kilkunastu kolizji, do jakich doszło w święta w regionie – wyjaśnia Agnieszka Kijek-Głowacka z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Policjanci nie próżnowali — przeprowadzono aż 280 kontroli. Co dziesiąty kierowca został ukarany mandatem. Zatrzymano też 20 dowodów rejestracyjnych. W pierwszy dzień świąt zatrzymano też jedynego w te święta nietrzeźwego kierowcę:

Kierujący samochodem osobowym mężczyzna wydmuchał ponad promil alkoholu. Stracił prawo jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. – wyjaśnia starszy aspirant Agnieszka Głowacka-Kijek.

W porównaniu do lat ubiegłych policjanci mówią o bezpieczniejszych świętach. Obyło się bez wypadków, zmniejszyła się też liczba nietrzeźwych kierowców. Policjanci mówią: jeździmy bezpieczniej. W sumie, w długi świąteczny weekend służbę na wałbrzyskich ulicach pełniło kilkuset policjantów.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 grudnia 2022 09:42
`