Policyjna akcja pod kryptonimem „Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2016”

25 maja 2016 14:33. Źródło: Policja, fot. źródło: BPiRD KGP

Dolnośląscy policjanci w okresie 25-29 maja br. będą na drogach naszego województwa prowadzić wzmożone działania prewencyjno – kontrolne dotyczące bezpieczeństwa osób podróżujących. Funkcjonariusze podczas akcji pod kryptonimem „Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2016” zwrócą szczególną uwagę na podstawowe wykroczenia popełniane przez wszystkich użytkowników ruchu drogowego oraz zadbają o właściwy nadzór nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością poruszających się pojazdów.

Działania pod kryptonimem „Bezpieczny weekend – Boże Ciało 2016” rozpoczną się na drogach Dolnego Śląska już 25 maja br. i potrwają aż do późnych godzin wieczornych 29 maja 2016 r. W planowanej akcji oprócz policjantów pionu ruchu drogowego, wezmą udział także funkcjonariusze pionu prewencji.

Celem głównym prowadzonej kampanii jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym po naszym województwie. Mimo poprawy kultury jazdy oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie stosują się do obowiązujących zasad. Do najczęstszych wykroczeń należą: nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, usterki techniczne, a także kierowanie pod wpływem alkoholu.

REKLAMA

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności na drogach, będą monitorować i dbać o płynność ruchu, a w każdej sytuacji, kiedy zauważą zachowanie niezgodne z obowiązującymi przepisami, reagować adekwatnie do występującego zagrożenia.

Dolnośląscy policjanci apelują do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozsądek i rozwagę podczas podróży.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 maja 2016 14:33
`