Pokaz mody w zamku Książ. Zachwyćmy się na nowo lnem!

15 kwietnia 2015 11:58.

17 kwietnia o godz.17.00 w przepięknych wnętrzach Zamku Książ odbędzie się tegoroczna edycja projektu „Słowiański jedwab”. Organizatorkami projektu są Estera Grabarczyk i Katarzyna Kolczyńska-Niemierowska.

„Słowiański jedwab, len w odsłonie czterech pór roku” to pokaz modowo-artystyczny, który ma na celu pokazanie, że kobieta szczęśliwa to kobieta spełniona, dobra matka i żona, skrupulatna i obowiązkowa pracownica, oddana przyjaciółka, a także osoba angażująca się w życie rodzinne oraz społeczne.

Organizatorki projektu – Estera Grabarczyk i Katarzyna Kolczyńska-Niemierowska – pragną dotrzeć do kobiet z przesłaniem, że każda z nich może poczuć się wartościową i piękną biorąc udział w pokazie. Kolejnym, równie ważnym przesłaniem jest sam len symbolizujący zdrowie. Dolny Śląsk był kiedyś potęgą w tej dziedzinie – należy to pokazać i odbudować.

Pierwsza edycja projektu „Słowiański jedwab, len w innej odsłonie – MAKI” odbyła się w ubiegłym roku. Projekt spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem w środowisku lokalnym i ukazał potrzebę aktywizacji oraz integracji środowiska kobiecego w regionie. W ramach wydarzenia współpracowało ze sobą wiele kobiet, co pozwoliło na wzajemną wymianę doświadczeń, a także było inspiracją dla nowych, pro kobiecych działań.

REKLAMA

materiały organizatorzy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 kwietnia 2015 11:58
`