Podręcznik i seria pomagające odkryć fizykę w ciekawy sposób

10 sierpnia 2022 09:57. Podręcznik i seria pomagające odkryć fizykę w ciekawy sposób. fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Nauki ścisłe mogą okazać się bardzo atrakcyjnymi dziedzinami. Błędnie są też zazwyczaj kojarzone z nudą i wysokimi wymaganiami. Dobrym dowodem na to jest podręcznik do fizyki dla klas drugich liceów i techników, który wydała Nowa Era. Zresztą warto przekonać się również o walorach całej serii, do której należy.

„Odkryć fizykę” – wejście do bogatego świata fascynujących zjawisk

Cykl o tym tytule powstał z myślą o młodych osobach uczących się tego przedmiotu na poziomie ponadgimnazjalnym w szkołach średnich. Nowa Era, jako cenione wydawnictwo edukacyjne, jak zwykle i w tym przypadku wywiązało się ze swojej roli celująco. Rezultatem są publikacje do nauki fizyki cechujące się doskonałą zawartością merytoryczną oraz innowacyjnym podejściem do samej edukacji.

Podręczniki przygotowane zostały tak, żeby nauczać fizyki w sposób spójny. Zawierają też aktualną wiedzę, jak i wykorzystano w nich rozwiązania sprzyjające efektywniejszemu przyswajaniu informacji. Dodać do tego należy jeszcze skupienie się na tym, żeby każda ucząca się osoba w pełni zrozumiała zagadnienia zawarte w książkach niezależnie od tego, na jakim jest poziomie zaawansowania. Celem jest pełne wykorzystanie potencjału uczniów i uczennic. Dzięki temu drzwi do fizyki stają otworem, odsłaniając wiele interesujących faktów.

REKLAMA

„Odkryć fizykę 2” – czym charakteryzuje się ten podręcznik?

Jego forma przypomina inne publikacje z tej serii. Płynnie przeprowadza przez proces nauki, zaczynając od łatwiejszych zagadnień, a na trudniejszych kończąc. Pomaga to w skutecznym utrwalaniu wiedzy i eliminowaniu błędów w zrozumieniu poszczególnych tematów. Duże znaczenie odgrywają w tym nawiązania do przykładów z życia codziennego.

Podręcznik „Odkryć fizykę 2” posiada takie zalety jak:

  • przejrzysty język (pozwala lepiej i szybciej przyswoić wiedzę),
  • informacje podzielone na mniejsze części (nie ma natłoku wiadomości),
  • dobrze opisane i zilustrowane eksperymenty (wzbudzają ciekawość),
  • różnorodne zadania i przykłady ich rozwiązań (ułatwia to prawidłowe ich wykonanie),
  • atrakcyjną stronę wizualną (zdjęcia, ilustracje oraz infografiki).

Poza tym są jeszcze dodatki w postaci podsumowań i pytań, które dodatkowo dobrze wpływają na zapamiętanie informacji. Publikacja tylko na tym zyskuje, a nauka przynosi satysfakcję i pożądane rezultaty.

„Odkryć fizykę 2” to też karty pracy ucznia

Nie można ich pominąć, jeśli porusza się temat podręcznika. Są one z nim ściśle związane, stanowiąc jego idealne dopełnienie. Zawierają one zadania, a każdy rozdział zwieńczony jest dziennikiem laboratoryjnym. Ciekawostką jest kod QR, który przekierowuje do filmów z różnymi eksperymentami. Rozwiązanie to przekłada się na interesującą naukę i przyjrzenie się poruszanym zagadnieniom od praktycznej strony.

Podręcznik, karty pracy, jak i cała seria „Odkryć fizykę” to pozycje godne uwagi. Świadczą one o tym, że tak wymagająca dziedzina może okazać się przyjemną edukacyjną przygodą.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 10 sierpnia 2022 09:57
`