Podejrzani o włamanie wpadli w ręce mundurowych. Jeden z nich miał na koncie dużo więcej.

Dwóch mężczyzn włamało się do sklepu RTV. Ukradli telefony i akcesoria GSM wartości ponad 5000zł. Szybko zostali „namierzeni” i zatrzymani. Jak się okazało jeden z nich ma na koncie dużo więcej. Odpowie również za rozboje jakich dokonywał na starszych mieszkankach Wałbrzycha.

22 sierpnia około godz. 4 rano dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu został poinformowany o włamaniu do sklepu ze sprzętem RTV. Sprawcy przez wybitą witrynę weszli do sklepu i ukradli osiem telefonów komórkowych oraz różne akcesoria GSM. Straty wyceniono na kwotę ponad 5000 zł.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Nieletnich KMP w Wałbrzychu natychmiast po zgłoszeniu zajęli się sprawą. Na podstawie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia ślady oraz zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że z tymi przestępstwami może mieć związek dwóch mężczyzn w wieku 20 i 25- lat. 25 sierpnia obaj panowie zostali zatrzymani t trafili do policyjnego aresztu.

W czasie przesłuchania przyznali się do włamania. Wskazali również osoby, którym sprzedali skradzione telefony – będą one odpowiadać za paserstwo. Wydawać się mogło, że sprawa została zakończona. Jednak kryminalni prowadząc dalsze czynności udowodnili, że włamania nie jest jedynym przestępstwem, a starszych mieszkankach Wałbrzycha.

REKLAMA

Rozbojów na tzw. wyrwę 20-latek ma na swoim koncie. Wyszło na jaw, że mężczyzna 15 sierpnia włamał się do samochodu i ukradł półkę z głośnikami oraz radioodtwarzacz. Kolejno ustalono, że rok temu dokonał rozboju, przemocą wyrywając 71-letniej mieszkance Wałbrzycha torebkę. W sumie udowodniono 20-latkowi siedem rozbojów na tzw. wyrwę dokonanych na starszych mieszkankach Wałbrzycha.

Obaj panowie staną przed sądem. 20-latek może spędzić w więzieniu nawet 12 lat, 25-latek za włamanie „tylko” 10.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 sierpnia 2015 17:22
`