Dodano: 29 czerwca 2019 14:58

Pocisk moździerzowy w szafie, granaty w szufladach. To przez ten „złom” ewakuowano 70 osób w Mieroszowie [FOTO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Spora ilość amunicji w szufladach, pocisk moździerzowy w szarfie, granaty ręczne, granatniki. Broń krótka. To, co udało się zebrać 22-latkowi z Mieroszowa wystarczyłoby do wysadzenia w powietrze całej kamienicy. Wczoraj niefrasobliwy entuzjasta militariów z Mieroszowa i jego matka usłyszeli zarzuty.

22-latek odpowie min. za posiadania bez zezwolenia broni i amunicji oraz „gromadzenia substancji lub przyrządów wybuchowych mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach”. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. W czwartek po południu policja odebrała zawiadomienie o kobiecie zakopującej granat na tyłach jednej z kamienic w Mieroszowie. Wysłani na miejsce policjanci ujawnili cały arsenał podobnych „gadżetów”. Ewakuowano 70 mieszkańców okolicznych kamienic. Wezwani na miejsce saperzy ponad godzinę neutralizowali znalezisko. Mężczyzna oraz jego matka zostali aresztowani. Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji.

REKLAMA

Źródło; KMP w Wałbrzychu

Źródło; KMP w Wałbrzychu

Źródło; KMP w Wałbrzychu

Źródło; KMP w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także