Dodano: 15 września 2022 10:31

Pijany wałbrzyszanin zaatakował ratownika medycznego. Grożą mu trzy lata więzienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do zdarzenia doszło na ulicy Świerkowej. Tam pijany i agresywny mężczyzna rozciął sobie nogę o szybę i potrzebował pomocy. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, gdy udzielali 27-latkowi pomocy, młody mężczyzna znieważał ich, a w pewnym momencie kopnął w brzuch ratownika medycznego.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w miniony wtorek po południu 27-latka. Mężczyzna zaatakował jednego z ratowników medycznych udzielającego mu niezbędnej pomocy. Do zdarzenia doszło na ul. Świerkowej, gdzie kompletnie pijany i agresywny mężczyzna rozciął sobie nogę o szybę, którą rozbił wyładowując w ten sposób swoją frustrację związaną z niepowodzeniem w życiu prywatnym. Wałbrzyszanin podczas interwencji medycznej dodatkowo znieważył pokrzywdzonego 37-latka – informuje wałbrzyska policja.

Mundurowi podkreślają, że wałbrzyszanin był pijany i od początku zachowywał się agresywnie. W pewnym momencie kopnął ratownika medycznego w brzuch.

REKLAMA

W asyście policji napastnik najpierw trafił do szpitala, gdzie otrzymał pomoc. Później przez dwa dni trzeźwiał, po czym usłyszał zarzuty. Mężczyzna przyznał się, że był nie tylko pod wpływem alkoholu, ale także narkotyków.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz jego znieważenie 27-latek może trafić za kraty więzienia na 3 lat – informuje policja.

Pijany wałbrzyszanin zaatakował ratownika medycznego. Grożą mu trzy lata więzienia fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Pijany wałbrzyszanin zaatakował ratownika medycznego. Grożą mu trzy lata więzienia fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Mordercy pisze:

    Zam prace szpitala, pseudo ratownikow i konawalow z walbrzyskiego szpitala. Zrobil chlop to co sama zrobilabym chetnie. to sa mordercy i tyle. Wykonczyli mi Ojca. Karmo rob swoje.

  • Zobacz także