PIjany kierowca ciężko poturbował kobietę. Ta leży w szpitalu z połamanym kręgosłupem

29 czerwca 2022 12:04. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Kompletnie pijany kierowca potrącił kobietę wyrzucającą śmieci i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Nie odjechał daleko. zatrzymali go świadkowie zdarzenia. Kobieta z poważnymi obrażeniami walczy o życie w szpitalu.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło 15 czerwca w Świebodzicach. Będący pod wpływem alkoholu 30-letni Łukasz G. z dużą prędkością wjechał na chodnik i uderzył w kubły i stojącą tam kobietę. Próbował uciec z miejsca wypadku. Uszkodzony podczas wjazdu na wysoki krawężnik samochód zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej. Kierowcę w ręce policji zatrzymali świadkowie zdarzenia.

Dramatyczne sceny zarejestrowały kamery monitoringu. Już w prokuraturze mężczyzna przyznał się do jazdy pod wpływem alkoholu. Twierdził jednak, że nie widział nikogo w okolicach pojemników na odpady dlatego odjechał. Jego wersji nie potwierdzają świadkowie zdarzenia.  Prokurator Rejonowy w Świdnicy postawił mu zarzut umyślnego spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości podczas jazdy z nadmierną prędkością oraz kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 czerwca 2022 12:04
`