Pierwszy rok Dziennik Wałbrzych za nami. Zobaczcie, co udało nam się zrobić przez ten czas

10 maja 2016 10:32.

1230 artykułów zawierających ponad 15 tysięcy fotografii, które zostały skomentowane dwa tysiące razy – tak wygląda najkrótsze podsumowanie pierwszego roku działalności Dziennika Wałbrzych.

1 maja 2016 roku świętowaliśmy nasze pierwsze urodziny. Był to dla nas bardzo pracowity rok, który kończymy w doskonałych humorach, zadowoleni z efektów. Potrzebowaliśmy 365 dni, żeby zajęć pewne miejsce w pierwszej piątce wyszukiwarki Google pod ogólnym hasłem Wałbrzych. Nasza polityka prowadzenia mediów społecznościowych pozwoliła nam przez rok osiągnąć efekt, będący 30% tego, na co dwa najstarsze portale miejskie pracowały przez dekadę. Najbardziej poczytny artykuł „zaliczył” ponad 80 tysięcy odsłon w ciągu kilku godzin jednego dnia. Łącznie w ciągu pierwszego roku działalności odwiedziliście nas prawie milion razy! Wszystko to osiągnęliśmy nie pokazując wam ani jednej reklamy!

Pierwszy rok pracy Dziennika to bardziej obserwacja i relacjonowanie wydarzeń niż publicystyka. Staraliśmy pokazywać Wam rzeczy ważne, naszym zdaniem godne uwagi w sposób estetyczny i nie urągający Wam – naszym czytelnikom.

REKLAMA

Przyświeca nam idea kultywowania tradycji dobrej fotografii prasowej. Chcemy, by jej poziom, forma i treść wyróżniały nas z pośród innych portali miejskich. Warto podkreślić, że nasze fotoreportaże z dramatycznych pożarów wysypiska MoBruk, relacje z 65km i poszukiwań „Złotego Pociągu”, Jarmarku Średniowiecznego oraz wielu innych innych wydarzeń mogliście oglądać w największych polskich i zagranicznych serwisach informacyjnych – w Onecie, Interii, Radio Zet, Sueddeutsche Zeitung i innych. Wszystko to dzięki współpracy z najstarszą i najbardziej prestiżową Polską Agencją Fotografów FORUM, z którą na stałe współpracujemy.

Relacjonowaliśmy dla Was wydarzenia sportowe, kulturalne, społeczne i polityczne. Pisaliśmy o Wałbrzychu, Aglomeracji Wałbrzyskiej, jej mieszkańcach, problemach i wydarzeniach. Przeprowadziliśmy dla Was pierwszą relację na żywo meczu wyjazdowego naszych koszykarzy, transmitowaliśmy ze Starej Kopalni słynną konferencję dotyczącą Złotego Pociągu.

Nadchodzący rok to kolejny krok na drodze rozwoju portalu Dziennika Wałbrzych. Mamy nadzieję, że liczba naszych naszych sympatyków i osób odwiedzających portal będzie rosła w tempie równie dynamicznym. jak do dziś.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 maja 2016 10:32
`