Pielęgniarka z Wałbrzycha nagrodzona w Ogólnopolskim Plebiscycie „stomaPERSONA 2016”

6 października 2016 11:25. fot. żródło: organizatorzy

5 października, w warszawskim Pałacu Prymasowskim wręczone zostały nagrody stomaPERSONA. W trakcie Gali Finałowej II edycji Plebiscytu w kategorii pielęgniarka stomijna wyróżniono Lidię Krzyżanowską ze Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Głównym celem Plebiscytu było nagrodzenie osób, które aktywnie działają na rzecz osób z wyłonioną stomią, pomagają im w powrocie do zdrowia, a także uświadamiają społeczeństwo odnośnie życia ze stomią.

W kategorii pielęgniarka stomijna wyróżniono również Lidię Krzyżanowską ze Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu oraz Jolantę Mączkę ze Szpitala Miejskiego w Zabrzu. W kategorii lekarz, nagrodę odebrała Maria Urlych-Karasińska z Mazurskiego Centrum Zdrowia „Pro-Medica” w Ełku. Nagrodzonym punktem konsultacyjno-szkoleniowym została poradnia w elbląskim Szpitalu Specjalistycznym z Przychodnią SPZOZ, w imieniu którego nagrody odebrały pielęgniarka stomijna Helena Dziekańska – będąca sercem punktu oraz Arletta Peplińska – dyrektor ds. pielęgniarstwa Szpitala, w ramach którego poradnia może funkcjonować.

Plebiscyt stomaPERSONA, będący inicjatywą Fundacji STOMAlife, zorganizowany został po raz drugi. Gala rozdania nagród odbyła się w szczególnym dniu – Krajowym Dniu Stomika, obchodzonym
co roku 5 października.

REKLAMA

Tegoroczną edycję plebiscytu Patronatem Honorowym objęła Krystyna Kozłowska – Rzecznik Praw Pacjenta, która w trakcie gali razem z prof. dr. hab. n. med. Zoranem Stojčevem, prof. dr. hab. n. med. Markiem Szczepkowskim oraz prof. dr. hab. n. med. Wiesławem Tarnowskim – członkami Rady Programowej Kampanii Społecznej „STOMAlife. Odkryj stomię”, wręczyła wyróżnienia nagrodzonym.

Wyłonienie stomii to dla wielu pacjentów moment stresujący, związany z licznymi obawami i niepewnością dlatego ważne, aby w takiej sytuacji personel medyczny z dbałością podchodził do pacjenta i właściwiej realizacji jego praw. Każdy ze zgłoszonych do plebiscytu stomaPERSONA lekarz, pielęgniarka czy punkt konsultacyjno-szkoleniowy, który tworzą jego pracownicy, pokazuje jak wielu przedstawicieli środowiska medycznego rozumie potrzeby pacjentów, skutecznie pomaga i wspiera stomików. Plebiscyt stomaPERSONA to piękne podziękowanie stomików za pracę pomagającym im w powrocie do zdrowia – mówi Krystyna Kozłowska, Rzecznik Praw Pacjenta.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 października 2016 11:25
`