Perseidy, czyli noc spadających gwiazd. Jutro i pojutrze można obserwować niecodzienne zjawisko na niebie.

10 sierpnia 2015 16:30. Perseidy. fot.: shutterstock

Już pod koniec lipca Perseidy rozpoczynają swoją aktywność, a za około miesiąc czeka nas jedna z najbardziej magicznych nocy w ciągu roku. Dokładnie w nocy z 12 na 13 sierpnia 2015 czeka nas noc spadających gwiazd, czyli Perseidy 2015. Można wtedy na niebie obserwować setki spadających gwiazd. Warto więc poświęcić wtedy kilka chwil naszego snu i obejrzeć ten niezwykły spektakl.

Meteory widoczne są na niebie w nocy szczególnie w okresie od 17 lipca do 24 sierpnia, jednak największe stężenie „spadających gwiazd” przypada w tym roku na noc z 12 na 13 sierpnia. To właśnie wtedy warto obserwować niebo. Zwykle najwięcej Perseidów obserwuje się w drugiej połowie nocy i nad ranem.

Oglądając to nietuzinkowe zjawisko pamiętajcie o „zanieczyszczeniu światłem” i lepiej wyjedźcie z miasta. Dla najlepszego efektu najlepiej wyjechać kilkadziesiąt kilometrów poza miejską łunę gdzieś na wieś, tam, gdzie widoczne jest i usiane gwiazdami niebo. W nocy warto uzbroić się też w ciepły koc, gorącą herbatę i kurtkę, aby czuć się komfortowo. Do oglądania meteorów niepotrzebne są żadne lornetki czy lunety. I pamiętajcie – kiedy widzicie „spadającą gwiazdę” nie zapomnijcie pomyśleć o życzeniu. Wkrótce się spełni!

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 sierpnia 2015 16:30
`