Dodano: 14 stycznia 2023 11:09

Parlamentarzyści i radni PO: Fabryka Krzysztof potrzebuje pomocy rządowej

Kilkunastu wałbrzyskich radnych i parlamentarzyści Platformy obywatelskiej apelowali przed fabryką porcelany Krzysztof o objęcie specjalną tarczą osłonową takich właśnie firm, w których produkcja uzależniona jest dużej mierze od nośników energii. Poseł Tomasz Siemoniak podkreślał, że rząd dopiero w ostatnich godzinach zainteresował się losami postawionej w stan likwidacji fabryki.

– Bo mówimy o polskim przemyśle, o firmie w rękach polskich właścicieli. Zasługuje na pomoc rządu i pomoc firm związanych ze skarbem państwa, których obowiązkiem jest takie prowadzenie polityki cenowej, żeby one nie upadały.

Zdaniem parlamentarzystów zakład upada z dwóch powodów – nieobjęcia go tarczą pomocową w trakcie pandemii oraz przede wszystkim przez ceny gazu i energii elektrycznej.

REKLAMA

Podczas otwarcia obwodnicy premier Morawiecki mówił, że Wałbrzych zajmuje szczególne miejsce w jego działaniu. Apelujemy. Czas konkretnie coś dla Wałbrzycha zrobić. Sprawa fabryki Porcelany wymaga działania rządu. Miasto, samorząd nie ma możliwości poradzić sobie z takimi problemami. Upominamy się o całą branżę i o Inne branże, które są wykańczane przez ceny energii – mówił Tomasz Siemoniak.

Działająca od 1831 roku Fabryka Porcelany Krzysztof została postawiona w stan likwidacji. Wypowiedzenia z pracy dostało 120 ze 150 pracujących tam osób.

 • Tsss pisze:

  Festyniara dostała darmowa kawkę?

 • Wyborca pamiętliwy. pisze:

  Dodać należy,że region Wałbrzyski ma posłów z PiSu; Słynny poseł Zyska, niemniej słynna Europosłanka Zalewska; należy zadać pytanie ;Co oni uczynili,dla ratowania tej fabryki?czy wyborcy tych polityko nie wstydzą się? a t.z.w. aktyw PiSu,też śpi? gdzież to są owi krzykacze,których nazwisk nie warto wymieniać? bo to nie jest ich heca przed Ratuszem,dlatego ich nie ma? Nikczemni to ludzie.

 • Tak to Ja. pisze:

  Pokażcie w artykule zdjęcie Pani Agnieszki cieszynki wałbrzyskiej. która przy tak poważnych spotkaniach popija kawę i gubi powagę !!!

 • Obywatel pisze:

  Aby dofinansować fabryki dla bogatego Mercedesa to znalazł nasz rząd pieniądze, ale nie ma pieniędzy dla polskich firm

 • Michał Woźniak pisze:

  Na ratowanie telewizji tvp jest. Na ratowanie porcelany nie ma. Mieszkańcy Wałbrzycha co na to ? Cieszą się czy smucą, dalej będą głosować na PiS ?

 • Festyn trwa pisze:

  Festyniary dały się podpuścić bo usłyszały że jakis problem z porcelaną i powiązały to z darmową zupą a tu tylko pusta micha ;)
  No i podstawowe pytanie czy właściciele chcą ratowania bidy ? Może im zależy aby postawić to w stan upadłości ?

 • P.W.Jł... pisze:

  Nie potrzeba komentarza.

 • Zobacz także