Na Rycerskiej i Kasztanowej za parking nie zapłacisz komórką. Miej przy sobie drobne albo słono zapłacisz.

25 maja 2015 14:03. Strażnik Miejski podczas interwencji na parkingu przy ul. Rycerskiej. Wałbrzych, maj 2015. Fot. Jacek Zych

Uwaga. Na dwóch największych parkingach w centrum Wałbrzycha nie zapłacisz on-line. Dlaczego? Nikt tego nie wie

Dwa największe place parkingowe w Wałbrzychu zostały wyłączone z miejskich stref parkowania. Co się za tym wiąże nie obejmują ich programy elektronicznego systemu płatności parkingowych mobi-parking. Oznacza to, że niezależnie od posiadanego konta i aplikacji w smartfonie parkując na tych dwóch miejskich parkingach kierowca powinien posiadać przy sobie drobne na parkometr.

Przypominamy, że niewniesienie opłaty parkingowej skutkuje ukaraniem kierowcy opłatą karną wysokości od 50 do 250 zł. Istnieje możliwość uniknięcia kary. W tym celu należy w ciągu 5 minut od momentu wystawienia mandatu stawić się w Biurze Obsługi Klienta ZDKiUM na ulicy Matejki 1. Sprawdziliśmy z obu parkingów. Jest to możliwość wyłącznie teoretyczna.

Pracownicy obsługujący parkingi na Rycerskiej nie potrafili odpowiedzieć na pytanie dlaczego dwa najbardziej popularne parkingi w centrum miasta zostały wyłączone ze strefy opłat on-line. Takie samo pytanie zadaliśmy mailowo pracownikom ZDKiUM. Czekamy na odpowiedź.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 maja 2015 14:03
`