Oszuści „trafili” seniorkę na wnuczka. Straciła prawie sto tysięcy złotych

11 maja 2022 12:43. Fot. źródło: KMP Walbrzych

80 tysięcy złotych padło łupem oszustów, którym udało się wmówić 90-letniej seniorce potrzebę wpłacenia gigantycznych pieniędzy w celu zapewnienia ochrony prawnej jej wnukowi, ktory rzekomo był sprawcą wypadku.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Historię o wnuku, który miał być sprawcę wypadku i potrzebuje kosztownej opieki prawnej przedstawiono staruszce telefonicznie. Zażądano 180 tysięcy złotych. Kobieta tak dużych pieniędzy nie miała, jednak już kilkanaście minut później przekazała stojącej pod jej drzwiami mężczyźnie oszczędności życia – 80 tysięcy złotych.

Pieniądze przepadły, podobnie jak oszuści. Policji bardzo rzadko udaje się ustalić sprawców tego typu oszustw. Dlatego apelują do seniorów oraz osób opiekujących się nimi, żeby uczulili swoich podopiecznych na podobne scenariusze. Policjanci proszą o niepodawanie żadnych danych finansowych oraz stanu konta. Sugerują natychmiastowe rozłączenie się i osobisty telefon do osób rzekomo zaangażowanych w zdarzenie bądź członków najbliższej rodziny

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 maja 2022 12:43
`