Dodano: 3 sierpnia 2022 12:37

Wałbrzych. Ogromna popularność tężni solankowej. Zaskoczeni nawet urzędnicy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

A w Wałbrzychu ogromnym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się tężnia solankowa, jaka została oddana mieszkańcom kilka tygodni temu. Wypoczywają i relaksują się przy niej mieszkańcy Wałbrzycha, goście i kuracjusze z sąsiedniego Szczawna-Zdroju.

Fajny klimat, zobaczymy jak będzie działało na zdrowie / Można się inhalować, można posiedzieć… nic dodać nic ująć / Wspaniały pomysł. Raz, że teraz jest gorąco, wszędzie upał, a tu ten miły chłodek / uspokajam się, wyciszam / pierwszy raz tu jesteśmy, akurat moja bratowa przyjechała z Wrocławia i też się bardzo podoba / na te upały wspaniała sprawa / no podoba się, tylko jest troszeczkę mała – powiedziały reporterce Dziennika  osoby relaksujące się przy tężni.

Tężnia powstała w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego. To projekt sprzed 3 lat, który dpiero w tym roku udało się zrealizować. Kosztowała niebagatelne 800 tysięcy złotych

REKLAMA

– ale tu nie o pieniądze chodzi ale o popularność. Tężnia w zasadzie od rana do nocy od samego dnia otwarcia cieszy się ogromną popularnością mieszkańców, ale nie tylko mieszkańców, bo wiemy, że i kuracjuszy, którzy przyjeżdżają tu ze Szczawna-Zdroju „piątką”, po to, żeby powdychać solankowe powietrze. – wyjaśnia Edward Szewczak z Urzędu Miasta w Wałbrzychu.

Tężnię wybudowano w znajdującym się w ścisłym śródmieściu miasta Parku im. Jana III Sobieskiego. Jej roczne utrzymanie to koszt rzędu 50 tysięcy złotych. Działała będzie od wiosny do później jesieni – jak mówią urzędnicy – mniej więcej w czasie, kiedy czynne są fontanny.

Tężnia solankowa w Parku im. Sobieskiego. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Tężnia solankowa w Parku im. Sobieskiego.

Tężnia solankowa w Parku im. Sobieskiego. Fot DAI / Dziennik Wałbrzych

Tężnia solankowa w Parku im. Sobieskiego. Fot DAI / Dziennik Wałbrzych

Tężnia solankowa w Parku im. Sobieskiego. Fot DAI / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Tsss pisze:

  Zaskoczeni nawet urzędnicy… Blachy pomysł, zero jakiegoś zaangażowania z ich strony, a pomysł wypalił… No cóż…

 • Zbychu pisze:

  Ale wam pisiory Gul skacze że znów prezydent zrobił coś dobrze, ciesz się waszym zyską i reszta nieudaczników bo na wiosnę wyjeżdżacie na taczkach z Polski jak się ludzie połapią jakich Walów narobiliście i jak przyjdzie to wszytko odpracować.

 • Jwch pisze:

  No to masz upolityczniony łeb, dziękuj platfusom że zadłużyli wałbrzych jeszcze bardziej, zaraz będzie kolejna podwyżka za śmieci i bilety mpk

 • Anonim pisze:

  Wszystko by mogło być gdyby ktoś pomyślał o socjalnych sprawach w pobliżu nie ma toalety

 • Mieszkaniec pisze:

  Zamiast fontanny na Podzamczu kilka tężni można by było postawić.

 • Roman wodz pisze:

  Zbysiu usiąść, weź głęboki oddech i ciesz się życiem.

 • Jan pisze:

  A po co?

 • Wojtek pisze:

  Wielkie halo, w Opolu budują tężnie za 7milionów i nikt się nie chwali. Dziwne??

 • Smyrtphonfffs pisze:

  Czekaj za chwilę Jarek ci zabierze „smrtpona”yyyy
  I nie będziesz miał czym bronić pisiorów:)

 • Mariola pisze:

  Tężnia to zerowy pomysł gdzie nikt nie pomyśli o podstawowych potrzebach czlowieka jak np.brak toalet w Wałbrzychu.W dawniejszych czasach było ich parę i wszystkie zlikwidowano.W takiej sytuacji ludzie załatwiają się w bramach, parku ,w ustronnych miejscach przy ulicy. A to dopiero reklama Wałbrzycha .

 • Vramin pisze:

  Każdy dobry pomysł,zrealizowany,nie ważne z której strony jest godny pochwały.

 • Roma52 pisze:

  Fakt, sprawa toalet w Wałbrzychu to wielki blamaż władz miasta. A mamy 21 wiek.

 • Tabaib pisze:

  aleś ty Zbychu zakompleksiony

 • Tabaib pisze:

  pilnuj swojego-tusk czatuje

 • Anonim pisze:

  Może jeszcze ułożą rurę fi 300 mm przez całe miasto a nad nią postawią i podłączą do niej Toi-Toie. Skierują do głównego osadnika i będzie z niego gaz Propan-Bhutan do ogrzewania.Wszystkk przed Wami kochani…

 • Zobacz także