Dodano: 22 lipca 2022 09:47

Oddala się lipcowy termin oddania obwodnicy Wałbrzycha do użytku. Sierpień też odpada. Drogą pojedziemy we wrześniu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W lipcu mieliśmy przejechać obwodnicą Wałbrzycha z Piaskowej Góry do Śródmieścia. Tak się jednak nie stanie, choć poszczególne fragmenty drogi pozytywnie przechodzą odbiory. Drogą prawdopodobnie nie pojedziemy także w sierpniu. Wszystko wskazuje na to, że obwodnica Wałbrzycha będzie przejezdna dopiero we wrześniu, po ukończeniu problematycznego remontu ulicy Bolesława Chrobrego nad „Lisią Sztolnią”. To fragment całego projektu.

Na moment otwarcia obwodnicy Wałbrzycha kierowcy czekają z niecierpliwością. Przypomnijmy, zgodnie z harmonogramem projektu droga miała być oddana do użytku już latem ubiegłego roku. Na budowie pojawiły się jednak problemy, których rozwiązanie przedłużyło całą inwestycję o rok.

Jednym z problematycznych miejsc jest ulica Bolesława Chrobrego, pod którą biegnie „Lisia Sztolnia”. We fragmencie zabytkowego obiektu zapadł się strop. Kontynuowanie prac groził całkowitym zawaleniem się unikatowej sztolni. Jak już informowaliśmy, szukano rozwiązania, które miało temu zapobiec. Początkowo miał to być specjalny sarkofag, ostatecznie miasto wypełni zabytek na kilkudziesięciu metrach.

REKLAMA

Zapadła jednocześnie decyzja, by z oddaniem do użytku obwodnicy wstrzymać się do momentu zakończenia prac na Bolesława Chrobrego. Wcześniej miasto rozważało uruchomienie głównej nitki obwodnicy i przygotowanie specjalnego bypassu na Chrobrego. Teraz droga ma być oddana do użytku w całości. Jak zapowiada prezydent Wałbrzycha, stanie się to we wrześniu.

Obwodnicą Wałbrzycha pojedziemy we wrześniu fot. Dziennik Wałbrzych

Obwodnicą Wałbrzycha pojedziemy we wrześniu fot. Dziennik Wałbrzych

Obwodnicą Wałbrzycha pojedziemy we wrześniu fot. Dziennik Wałbrzych

Obwodnicą Wałbrzycha pojedziemy we wrześniu fot. Dziennik Wałbrzych

 

Ulica Chrobrego nad Lisią Sztolnią. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Pioter pisze:

  we Wrześniu ale którego roku?

 • Bbb pisze:

  Mamy swojego Pinokio

 • Zorro pisze:

  Ta obwodnica nigdy nie powstanie ten pojeb nie wie co zrobić będzie czekał na wybory a ulica 1 maja rozjebana tak jak jego muzg

 • ObywatelWalbrzycha pisze:

  Juz nie mogę się doczekać kiedy otworzą tą słynną Lisią Sztolnie dla zwiedzających. To będzie prawdziwy hit!

 • (*) pisze:

  2025

 • Ja 23 pisze:

  Jak buduje się obwodnicę na projekcie który stworzyli fachowcy nie widząc terenu to raz, dwa najpierw mówią o rondzie przy Tesco że mieszkańcy piaskowej i podzamcza chcieli sygnalizacji świetlnej, a pół roku później jeden pan anrzej, który za jedne światła przy KFC już odpowiedział twierdzi że to projekt nakazywał sygnalizacje przy rondzie tesco.a same pasy jazdy zrobione wcześniej świadczyły o czymś innym, więc projekt chyba się zmienił hihi na potrzeby utrudnienia ruchu

 • maniek pisze:

  Nasz Prezydent ma zadatki na premiera, też oszczędnie używa prawdy.

 • Zobacz także