Obwodnice Wałbrzycha i Świdnicy. Rząd znalazł pieniądze na dolnośląskie drogi.

Rząd ma niezbędne środki na dokończenie zachodniej obwodnicy Wałbrzycha oraz obwodnicy Świdnicy..Maria Wasiak, minister Infrastruktury i Rozwoju, potwierdziła w rozmowie z dziennikarzami Radia Wrocław to co, kilka dni temu na Dolnym Śląsku obiecała premier Ewa Kopacz.

Środki na dokończenie dolnośląskich inwestycji są. Skromne, ale na tu i teraz, nie na kiedyś – powiedziała minister Wasiak. – Teraz musimy skonsultować z samorządami co musi być zrobione natychmiast, a co może poczekać.

Zachodnia obwodnica Wałbrzycha, łącząca dwa największe osiedla mieszkaniowe, Podzamcze i Piaskową Górę, ze śródmieściem to rozpoczęta i od lat niedokończona inwestycja. Do tej pory kosztowa już ponad pięćdziesiąt milionów złotych. Przez kilka lat Gmina Wałbrzych nie mogła osiągnąć porozumienia z GDDKiA w sprawie płatności odszkodowań za wywłaszczone grunty. Sprawa nabrała rozmachu dwa lata temu, kiedy stronom udało się osiągnąć porozumienie. Budowa obwodnicy wiąże się także z przebudową części osiedla Stary Zdrój, placu Grunwaldzkiego oraz ronda przy Tesco. Prezydent Wałbrzycha jest mocno powściągliwy w ocenie obietnic rządowych.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 maja 2015 10:19
`