Obwodnica Wałbrzycha. Ogłoszono przetarg na inżyniera kontraktu

23 marca 2018 09:37. fot. archiwalna. Budowa drogi szybkiego ruchu. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ruszyły pierwsze trybiki w gigantycznej machinie pod nazwą Zachodnia Obwodnica Wałbrzycha. Zakład Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w drodze przetargu szuka inżyniera kontraktu – wykonawcy, który będzie  bezpośrednio czuwał nad realizacją prac związanych z budową w imieniu Inwestora, czyli Gminy Wałbrzych.

Prezydent Roman Szełemej wskazywał na rok 2018 jako kluczowy w rozpoczęciu prac związanych z budową obwodnicy.

– Mamy także przekonanie, że do końca tego roku wyłoniony zostanie główny wykonawca i rozpoczną się prace budowlane. Wchodzimy w fazę bezpośredniej realizacji inwestycji. – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

REKLAMA

Przygotowania dokumentacji do realizacji tej największej w historii Wałbrzycha inwestycji rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku, kiedy oficjalnie podpisano umowę pomiędzy Centrum Unijnych Projektów Transportowych a gminą Wałbrzych o przekazaniu blisko 300 milionów złotych dofinansowania inwestycji. Ponadto, w myśl zawartego wcześniej porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad miasto otrzymało również środki na realizację krótkiego odcinka biegnącego na terenie Szczawna-Zdroju.

Ze względu na wielkość i stopień skomplikowania inwestycji przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury przychylili się do wniosku Gminy Wałbrzych o objęcie jej tzw parasolem antykorupcyjnym. O szczegółach w rozmowie telefonicznej z Dziennikiem mówi Arkadiusz Grudzień, rzecznik Urzędu Miasta w Wałbrzychu:

Oznacza to, poza spełnieniem warunków unijnych oferty przetargowe składane w na poszczególne etapy budowy są mogą być sprawdzane pod kątem ewentualnej mowy cenowej lub adekwatności do zakresu wykonywanych prac przez funkcjonariuszy służb: prokuratury, policji, ABW, CBA czy  instytucji skarbowych.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 marca 2018 09:37
`