Będzie obwodnica Wałbrzycha. Wszystkie umowy już podpisane

14 września 2017 10:06. Fot. ilustracyjna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To już pewne. Obwodnica Wałbrzycha powstanie. Po miesiącach ustaleń zmagań, spotkań i negocjacji w zeszłym tygodniu podpisano umowę z Główną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na budowę odcinka szczawieńskiego obwodnicy, co z kolei otworzyło drogę do podpisania głównej, opiewającej na 300 mln złotych umowy na budowę zachodniej obwodnicy Wałbrzycha.

13 września podpisane zostało ostateczne porozumienie w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Umowa pomiędzy podlegającemu ministrowi infrastruktury Centrum Unijnych Projektów Transportowych a gminą Wałbrzych przewiduje przekazanie blisko 300 milionów złotych dofinansowania inwestorowi, jakim jest gmina Wałbrzych. Ponadto, w myśl zawartego wcześniej porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad miasto otrzyma również środki na realizację odcinka biegnącego na terenie Szczawna-Zdroju. Jest to szczęśliwy koniec trudnej, prawie 20-letniej batalii o realizację zachodniej obwodnicy Wałbrzycha.

Podpisanie umowy oznacza, że ze strony rządu spełnione zostały wszystkie zobowiązania i formalności konieczne do realizacji inwestycji. Kolejnym krokiem będzie już przygotowanie i ogłoszenie przetargu przez miasto.

REKLAMA

Podpisana umowa na budowę zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Źródło: Biuro poselskie Michała Dworczyka

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 września 2017 10:06
`