Prezydent Szełemej: Dziękuję wszystkim, którzy pomogli osiągnąć cel, jakim jest podpisana dziś umowa

14 września 2017 15:34. Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej (L) oraz prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Paweł Skrzywanek (P) prezentują podpisane egzemplarze umów na budowę zachodniej obwodnicy Wałbrzycha oraz jej zamiejskiego odcinka w Szczawnie Zdroju. 14.09.2017 Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To już oficjalnie potwierdzone. Gmina Wałbrzych dopełniła wszelkich formalności, abo rozpocząć procedurę przetargową wyłaniania wykonawcy zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Na krótkim brifingu prasowym zorganizowanym pod wałbrzyskim Ratuszem prezydent Roman Szełemej potwierdził , że 13 września, na dwa dni przed końcem terminu podpisano umową na finansowanie tej najważniejszej w powojennej historii Wałbrzycha inwestycji (ok. 300 mln zł) oraz odcinka pozamiejskiego, przebiegającego przez gminę Szczawno-Zdrój na odcinku pomiędzy wiaduktem nad ulicą Wieniawskiego i fragmentem drogi w okolicach obecnego salonu KIA (ok. 30 mln).

Na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Roman Szełemej podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt i prace nad pozyskaniem funduszy na budowę trasy średnicowej. Prezydent wymieniał w kolejności:

– Chciałem podziękować wszystkim, którzy się do takiego dobrego finalnego rezultatu przyczynili.  Przede wszystkim szefowi Ministerstwa Rozwoju i Finansów, panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Mieliśmy tam wielkie wsparcie i zespół współpracowników, którzy przez wiele ostatnich miesięcy pokonywali wspólnie z nami większe i mniejsze przeszkody. Chciałem podziękować również panu Ministrowi Infrastruktury i Budownictwa Andrzejowi Adamczykowi, ponieważ część pozamiejska jest wynikiem finansowania przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która podlega panu Ministrowi Adamczykowi.

Podziękowania skierowane zostały także na ręce wałbrzyskich parlamentarzystów zaangażowanych i wspierających w ministerialnych kuluarach projekt obwodnicy, jak również wszystkim pracownikom wałbrzyskiego Ratusza i Zarządu Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 września 2017 15:34
`