Obostrzenia przedłużone o tydzień. Są jednak wyjątki. Co z majówką?

14 kwietnia 2021 11:22.

Tematy: 


O tydzień, do 25 kwietnia przedłużone zostały obowiązujące obostrzenia. Są jednak wyjątki. Od poniedziałków pracę wznowią żłobki i przedszkola. Wróci częściowo także sport. Dopuszczona zostanie część rozgrywek i sport na świeżym powietrzu. Co z majówką?

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej, Minister Zdrowia zwrócił uwagę na fakt, że obłożenie łóżek i respiratorów dla pacjentów chorych na COVID-19 sięga 75 procent. I to tym wskaźnikiem rząd kierował się podejmując decyzję dotyczącą dalszych obostrzeń.

Są jednak wyjątki. Od najbliższego poniedziałku dzieci wrócą do żłobków i przedszkoli. Częściowo wraca także sport. Dopuszczone zostaną rozgrywki młodzieżowe i współzawodnictwo w ramach sportu zawodowego. Na obiektach zewnętrznych będzie możliwość także trenowania w grupach do 25 osób.

REKLAMA

Za tydzień mają być podejmowane kolejne decyzje dotyczące luzowania obostrzeń. Adam Niedzielski już dziś zapowiada, że prawdopodobnie będą one uwzględniały regionalizację poluzowań. Niestety, Dolny Śląsk jest wśród trzech regionów, które w tej chwili są najmocniej dotknięte pandemią.

Co z majówką?

O tradycyjnej majówce możemy zapomnieć. Niedzielski zapowiedział, że co najmniej do trzeciego mają będą zamknięte hotele i obiekty noclegowe. Na luzowanie obostrzeń na majówkę, związanych z turystyką nie ma zatem co liczyć.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 kwietnia 2021 11:22
`