Nożownik w centrum Wrocławia zaatakował dwie osoby. Mężczyzna jest już zatrzymany

8 lipca 2023 18:01. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Do ataku doszło w minioną środę na placu Nowy Targ we Wrocławiu. Mężczyzna zaatakował tam dwie osoby i uciekł. Policja jeszcze tego samego dnia rozpoczęła jego poszukiwania i zatrzymała napastnika. Decyzją sądu 33-latek spędzi trzy najbliższe miesiące w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

– Policjanci otrzymali 5 lipca br., około godz. 12.00, informację o osobie, która miała zranić nożem dwie osoby. Do zdarzenia doszło na pl. Nowy Targ we Wrocławiu. W związku z tym we wskazany rejon skierowano wielu funkcjonariuszy: operacyjnych, prewencji, dochodzeniowo-śledczych, techniki kryminalistycznej, ruchu drogowego. Skuteczne działania poszukiwawcze oraz dobra współpraca funkcjonariuszy skutkowała zatrzymaniem przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu 33-letniego mężczyzny podejrzewanego o ten czyn – informuje dolnośląska policja.

Dwie zaatakowane osoby, 30-letni mężczyzna i 85-letnia kobieta, trafiły do szpitala. W sprawie zabezpieczono na miejscu dowody i przesłuchano już wielu świadków. Mężczyzna po zatrzymaniu usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa i kradzieży.

REKLAMA

Decyzją wrocławskiego sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 lipca 2023 18:01
`