Dodano: 20 grudnia 2022 10:01

Nowy prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina. Zapytaliśmy go o kondycję firmy i plany na nadchodzący rok

Tematy: 


Uzdrowisko Szczawno-Jedlina ma nowego szefa. Prezesem spółki został pochodzący z Wrocławia Jacek Jackowiak. 45-letni manager to były szef trzebnickiej spółki basenowej i wieloletni prezes spółki Pro-Run. O kondycji firmy i planach na nadchodzący nowy rok jako pierwsi rozmawiali z nowym prezesem reporterzy Dziennika.

Kontynuacja remontu Zakładu Przyrodoleczniczego oraz rozbudowa usług komercyjnych – to w największym skrócie główne cele nowego prezesa. Kondycję firmy ocenia jako dobrą, widzi w niej duży, wciąż niewykorzystany potencjał:

Przed nami dwa mega duże zadania usługowe: pierwsze to zmiany demograficzne, czyli zmiana profilu człowieka, który przyjeżdża do sanatorium oraz reforma. I moją misją jest tutaj przede wszystkim wprowadzenie takich usług, które sprostają tak demografii, jak i reformie lecznictwa uzdrowiskowego – powiedział prezes Jackowiak.

Największym wyzwaniem dla nowego prezesa będzie niewątpliwie dalszy remont i jak najszybsze przywrócenie usług w szczawieńskim Zakładzie Przyrodoleczniczym. Spalony w 2018 roku zabytkowy budynek od tamtego czasu jest powoli odbudowywany. Na przywrócenie pełnej funkcjonalności potrzeba jednak jeszcze kilkudziesięciu milionów złotych:

Mam tutaj dobrą wiadomość – dostaliśmy sześć milionów dokapitalizowania. Przeznaczone zostaną na dalsze prace remontowe – skończymy elewację, wygląda na to, zrobimy wszystkie łącza i tak naprawdę będziemy już na długiej prostej, bo zostanie masa remontowania, ale to już bardziej w środku.

Szczególną uwagę nowego prezesa przyciąga też część Uzdrowiska znajdująca się w Jedlinie-Zdroju. Tu główny nacisk kładziony ma myć przede wszystkim na rozwój lecznictwa kardiologicznego, nie tylko tego związanego z rehabilitacją uzdrowiskową.

Jacek Jackowiak, nowy prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Szczawno-Zdrój fot. archiwalna Jacek Zych/ Dziennik Wałbrzych

Szczawno-Zdrój fot. archiwalna Jacek Zych/ Dziennik Wałbrzych

Szczawno-Zdrój fot. archiwalna Jacek Zych/ Dziennik Wałbrzych

Szczawno-Zdrój fot. archiwalna Jacek Zych/ Dziennik Wałbrzych

 • Anonim pisze:

  Prezes z konkursu czy z teczki ?

 • Turysta pisze:

  Jeden .Ważne aby podziemia otworzył do zwiedzania

 • Zołza pisze:

  Prezes Uzdrowiska byłym basenowym. Co za awans!!! Pan burmistrz cały heppy?

 • zielonakobra pisze:

  Najgorsze sanatorium w jakim byłem,może nowy prezes odmieni to miejsce w bardziej przyjazne dla kuracjuszy

 • szczawianin pisze:

  z teczki. Wypowiedź + wygląd = kompetencje. Tylko na basenie długo nie zabawił.

 • Gość specjalny. pisze:

  Kolejny do brania pieniędzy, oczywiście że z teczki i już zaczął przyjmować przydupasów.

 • Prorok. pisze:

  Był kiedyś prezes historyk co lwy zakupił i spalił ZPL, oczywiście ekspert stwierdził że się poniemieckie przewody zapaliły, niestety one były dawno odcięte ale dupę prezesowi uratował bo wszystkie papiery i wałki jegomościa się spaliły, akurat największy ogień był przy szafie z papierami.

 • von Braun pisze:

  Kolejny „fachowiec” który rozłoży uzdrowisko. To miasto i uzdrowisko mają pecha do menagierów z koziej dupy.

 • Ciekawski pisze:

  Niestety. Kolejny koleś, ciekawe czyj tym razem. Ostatnio nawet coś się działo w Szczawnie, przynajmniej dużo o tym mówili. Zobaczymy co basenowy chłopak pokaże

 • Aśka pisze:

  Sądzę, że nic nie zrobi, bo ma nie ma doświadczenia w tego typu spółkach o ile wogóle jakieś ma basen to nie uzdrowisko.,Ale chociaż kilka miesięcy , odprawa i dalej. Tak to sie w tych spókach toczy

 • W punkt pisze:

  Basen woda , uzdrowisko też woda i na laniu wody też znać się będzie – więc kompetencje jednak ma .

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  To jest Nasz news

  Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

  Zobacz także