Dodano: 20 grudnia 2022 10:01

Nowy prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina. Zapytaliśmy go o kondycję firmy i plany na nadchodzący rok

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Uzdrowisko Szczawno-Jedlina ma nowego szefa. Prezesem spółki został pochodzący z Wrocławia Jacek Jackowiak. 45-letni manager to były szef trzebnickiej spółki basenowej i wieloletni prezes spółki Pro-Run. O kondycji firmy i planach na nadchodzący nowy rok jako pierwsi rozmawiali z nowym prezesem reporterzy Dziennika.

Kontynuacja remontu Zakładu Przyrodoleczniczego oraz rozbudowa usług komercyjnych – to w największym skrócie główne cele nowego prezesa. Kondycję firmy ocenia jako dobrą, widzi w niej duży, wciąż niewykorzystany potencjał:

Przed nami dwa mega duże zadania usługowe: pierwsze to zmiany demograficzne, czyli zmiana profilu człowieka, który przyjeżdża do sanatorium oraz reforma. I moją misją jest tutaj przede wszystkim wprowadzenie takich usług, które sprostają tak demografii, jak i reformie lecznictwa uzdrowiskowego – powiedział prezes Jackowiak.

REKLAMA

Największym wyzwaniem dla nowego prezesa będzie niewątpliwie dalszy remont i jak najszybsze przywrócenie usług w szczawieńskim Zakładzie Przyrodoleczniczym. Spalony w 2018 roku zabytkowy budynek od tamtego czasu jest powoli odbudowywany. Na przywrócenie pełnej funkcjonalności potrzeba jednak jeszcze kilkudziesięciu milionów złotych:

Mam tutaj dobrą wiadomość – dostaliśmy sześć milionów dokapitalizowania. Przeznaczone zostaną na dalsze prace remontowe – skończymy elewację, wygląda na to, zrobimy wszystkie łącza i tak naprawdę będziemy już na długiej prostej, bo zostanie masa remontowania, ale to już bardziej w środku.

Szczególną uwagę nowego prezesa przyciąga też część Uzdrowiska znajdująca się w Jedlinie-Zdroju. Tu główny nacisk kładziony ma myć przede wszystkim na rozwój lecznictwa kardiologicznego, nie tylko tego związanego z rehabilitacją uzdrowiskową.

Jacek Jackowiak, nowy prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Szczawno-Zdrój fot. archiwalna Jacek Zych/ Dziennik Wałbrzych

Szczawno-Zdrój fot. archiwalna Jacek Zych/ Dziennik Wałbrzych

Szczawno-Zdrój fot. archiwalna Jacek Zych/ Dziennik Wałbrzych

Szczawno-Zdrój fot. archiwalna Jacek Zych/ Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Anonim pisze:

  Prezes z konkursu czy z teczki ?

 • Turysta pisze:

  Jeden .Ważne aby podziemia otworzył do zwiedzania

 • Zołza pisze:

  Prezes Uzdrowiska byłym basenowym. Co za awans!!! Pan burmistrz cały heppy?

 • zielonakobra pisze:

  Najgorsze sanatorium w jakim byłem,może nowy prezes odmieni to miejsce w bardziej przyjazne dla kuracjuszy

 • szczawianin pisze:

  z teczki. Wypowiedź + wygląd = kompetencje. Tylko na basenie długo nie zabawił.

 • Gość specjalny. pisze:

  Kolejny do brania pieniędzy, oczywiście że z teczki i już zaczął przyjmować przydupasów.

 • Prorok. pisze:

  Był kiedyś prezes historyk co lwy zakupił i spalił ZPL, oczywiście ekspert stwierdził że się poniemieckie przewody zapaliły, niestety one były dawno odcięte ale dupę prezesowi uratował bo wszystkie papiery i wałki jegomościa się spaliły, akurat największy ogień był przy szafie z papierami.

 • von Braun pisze:

  Kolejny „fachowiec” który rozłoży uzdrowisko. To miasto i uzdrowisko mają pecha do menagierów z koziej dupy.

 • Ciekawski pisze:

  Niestety. Kolejny koleś, ciekawe czyj tym razem. Ostatnio nawet coś się działo w Szczawnie, przynajmniej dużo o tym mówili. Zobaczymy co basenowy chłopak pokaże

 • Aśka pisze:

  Sądzę, że nic nie zrobi, bo ma nie ma doświadczenia w tego typu spółkach o ile wogóle jakieś ma basen to nie uzdrowisko.,Ale chociaż kilka miesięcy , odprawa i dalej. Tak to sie w tych spókach toczy

 • W punkt pisze:

  Basen woda , uzdrowisko też woda i na laniu wody też znać się będzie – więc kompetencje jednak ma .

 • Zobacz także