Nowe ustalenia w sprawie śmierci niemowlaka w Kamiennej Górze. Prokuratura zdradza wyniki sekcji

13 września 2016 09:55. fot. archiwalna / ilustracyjna.

Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze ujawniła wyniki sekcji zwłok noworodka, którego zwłoki znaleźli policjanci w jednym z kamiennogórskich mieszkań. Według ustań śledczych siedmiomiesięczne dziecko zmarło w skutek zapalenia opon mózgowych.

– Dokładną datę zgonu dziecka ujawnią badania histopatologiczne. Poza przyczyną zgonu udało się ustalić, że dziecko było mocno niedożywione. W wieku 7 miesięcy ważył jedynie 5 kilogramów – powiedziała rzecznik kamiennogórskiej prokuratury Ewa Szumińska. 

Kobieta nie była ubezpieczona. Ponieważ nie wiedziała, że dziecku przysługuje bezpłatna opieka lekarska nie poddawała go obowiązkowym badaniom noworodka. Dziecko nie było też szczepione. Pomimo świadomości złego stanu dziecka nie skorzystała także z prywatnej pomocy medycznej.

REKLAMA

21-letnia matka dziecka brała narkotyki. Wczoraj usłyszała zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Z uwagi na możliwość mataczenia w sprawie sąd wydał nakaz tymczasowego aresztowania kobiety. Swoje obawy sąd uzasadnia faktem, iż kobieta już po śmierci dziecka, świadoma sytuacji, wychodziła na spacer z martwym niemowlakiem przykrytym szczelnie kocem.

Prokuratura nie wyklucza zmiany kwalifikacji czynu na wyższy już w trakcie trwania postępowania prokuratorskiego.

24-letni partner kobiety już wczoraj usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 września 2016 09:55
`