Nowe fakty w sprawie makabrycznego odkrycia na Gliniku. Ciało kobiety pogryzione przez psy

28 stycznia 2022 14:37. Wałbrzych. Dom, w którym odnaleziono okaleczone przez psy zwłoki 78-letniej kobiety. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

To prawdopodobnie ciało 79-letniej kobiety, lokatorki budynku znaleziono dziś przed południem w jednym z domków w wałbrzyskiej dzielnicy Glinik. Policja potwierdza, że kobieta zmarła prawdopodobnie kilka dni temu. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu potwierdza, że twarz kobiety była częściowo nadgryziona.

Jak już informowaliśmy, służby zawiadomiła osoba, która dostarczała kobiecie żywność. Dostawca był zaniepokojony faktem, że produkty nie były odbierane sprzed drzwi.

Na miejscu pojawiły się służby. Straż pożarna pomogła policji dostać się do wnętrza budynku. Tam dokonano makabrycznego odkrycia. W jednym z pomieszczeń znaleziono ciało kobiety w znacznym stopniu rozkładu. Jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń, od tułowia oderwana była głowa.

Tego faktu nie potwierdza wałbrzyska policja. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zapewnia, że ciało było w całości, choć twarz kobiety była nadgryziona przez dwa psy, które mieszkały z kobietą.

Policja wykluczyła wstępnie udział osób trzecich. Wszystko wskazuje na naturalną śmierć. Ze względu na uszkodzenie ciała – twarzy, policja musi jednak jeszcze potwierdzić tożsamość kobiety. Niewykluczone, że prokuratura zleci sekcję zwłok, która pomoże w wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tego zajścia.

 

Dodano: 28 stycznia 2022 14:37
`