Dodano: 13 stycznia 2023 12:02

Nowa, komfortowa widownia w Teatrze Dramatycznym. Remont kosztował miliony

Tematy: 


Zupełnie nowe fotele, zmieniona geometria widowni, przystosowanej do osób niepełnosprawnych – w Teatrze Dramatycznym zakończył się trwający ponad prawie dwa lata remont widowni i głównej sceny. To ukoronowanie prac modernizacyjnych, jakie w teatrze trwają od wielu lat. Budynek wybudowany dokładnie w 1900 roku dostosowywano do dzisiejszych czasów i wymagań widowni.

Udało nam się scyfryzować wiele rzeczy, zmodernizowaliśmy dziedziniec, zmodernizowaliśmy drogi dojazdowe, scenę kameralną, foyer. Natomiast scena i widownia długo czekały na swój remont. – mówi Aleksandra Małecka z wałbrzyskiego teatru.

Scena i widownia w końcu doczekały się remontu, który ma absolutnie zmienić komfort uczestnictwa w spektaklach i umożliwić go także osobom z niepełnosprawnościami.

REKLAMA

Mamy nowe fotele, wykładziny, mamy w końcu też ułożenie kaskadowe, czyli te ostatnie rzędy nie są już na tym samym poziomie co pierwsze. Mamy świetnie zrobioną widoczność tak, że nawet z ostatniego rzędu będzie doskonała widoczność. Dodatkowo zostały zmienione trochę poziomy, a pierwszy rząd będzie podniesiony tak, żeby nie trzeba było zadzierać głowy i będzie odrobinę odsunięty od sceny.

Remont kosztował 3,5 miliona złotych, sfinansowany został z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Źródło: FB.com/teatr dramatyczny

Źródło: FB.com/teatr dramatyczny

Źródło: FB.com/teatr dramatyczny

 

  • Jadwiga Lucyna pisze:

    Serce się cieszy.

  • Zobacz także