Niskie zapasy krwi! Pilny apel RCKiK w Wałbrzychu

30 listopada 2023 11:58. Światowy Dzień Krwiodawcy fot. Dziennik Wałbrzych

O pomoc apeluje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. W szpitalach krew jest bardzo potrzebna do przeprowadzania operacji. Centrum zachęca do oddawania krwi. – Zwracam się do Was z pilnym apelem o oddawanie krwi, aby ratować ludzkie życie. Zimowa aura sprawiła, że sytuacja w krwiodawstwie jest bardzo dynamiczna, stany magazynowe krwi maleją i bardzo potrzebujemy Waszej pomocy – apeluje centrum.

Centrum przypomina, że krwi nie da się wyprodukować. To bezcenny lek, który może ofiarować niemal każdy z nas, a każdego dnia setki osób potrzebują transfuzji krwi, by przeżyć.

To ciężko chore osoby, ofiary wypadków czy kobiety w czasie porodów.

REKLAMA

Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, dlatego konieczne jest stałe, regularne oddawanie krwi, codziennie potrzebni są Krwiodawcy. Jeśli obawiacie się związanych z tym ryzyk, zapewniam Was, że oddawanie krwi jest bezbolesne i w pełni bezpieczne dla zdrowia a sprzęt używany do pobierania krwi jest jednorazowy – podkreśla centrum.

Krew może oddać każda zdrowa osoba. W Wałbrzychu można to zrobić przy ulicy Bolesława Chrobrego 31 i na akcjach wyjazdowych, których harmonogram dostępny jest na stronie centrum.

Krew może oddać każda osoba w wieku od 18 do 65 lat, która waży minimum pięćdziesiąt kilogramów.

Dawcy, oprócz czekolad mogą liczyć na dwa dni wolnego od pracy czy szkoły.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 listopada 2023 11:58
`