Nikt nie chce wałbrzyskich autobusów? MZUK podejmie kolejną próbę sprzedaży

18 lipca 2016 13:10. fot. zrodlo: MZUK Wałbrzych

Jak donosi portal infobus.pl fiaskiem zakończyła się pierwsza próba sprzedaży będących własnością wałbrzyskiego MZUK-u trzech autobusów marki Autosan SanCity 9LE. Licytacja, która miała odbyć się 17 czerwca nie doszła do skutku. Nie wiadomo, czy zawiedli oferenci, czy nie dopełniono wymogów formalnych. Teraz MZUK przygotowuje się do podjęcia drugiej próby sprzedaży autobusów. Stawka jest niebagatelna – każdy z zakupionych w 2012 roku autobusów wart jest od 220 do 230 tysięcy złotych.

Autobusy to kosztowna pamiątka po krótkim epizodzie Miejskie Zakładu Usług Komunalnych z transportem publicznym. Kupiono je w 2012 roku przede wszystkim z myślą o utrzymaniu ciągłości świadczenia usług transportu miejskiego po upadku wałbrzyskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. W domyśle miały być wykorzystane po otrzymaniu przez MZUK koncesji na świadczenie usług transportowych w Wałbrzychu. Tak się jednak nie stało – jak wiemy przetarg na transport publiczny wygrało złożone z kilku małych firm Śląskie Konsorcjum Autobusowe, a MZUK pozostał z wartymi prawie milion złotych Autosanami.

W 2013 roku autobusy od MZUK wydzierżawił na roku  MZK z Żagania, do obsługi linii do Nowej Soli. Na początku 2015 wróciły do Wałbrzycha.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 lipca 2016 13:10
`