Nietrzeźwy 14-latek kierował samochodem. Auto dachowało w rzece!

2 października 2023 17:55. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Sąd Rodzinny zajmie się sprawą 14-latka, który najpierw wypił alkohol, a potem zabrał kluczyki od samochodu ojca, wsiadł do auta i odjechał wraz z kolegą. Przejażdżka zakończyła się w rzece. Po zdarzeniu służby długo przeszukiwały koryto rzeki, by wykluczyć udział innych osób.

Kłodzcy policjanci wraz z innymi służbami zostali powiadomieni o samochodzie ujawnionym w rzece. W zawiązku z obawą, że w pojeździe mogły znajdować się osoby, na miejsce zdarzenia wraz z policjantami przyjechało kilka jednostek straży pożarnej ze specjalistycznym sprzętem, m.in. dronem i pontonami. Niezwłocznie rozpoczęto sprawdzenie koryta rzeki. W tym samym czasie policjanci ustalali okoliczności wypadku, a przede wszystkim ilość osób mogących brać w nim udział. Wówczas okazało się, że autem podróżował 14-latek oraz jego starszy o dwa lata kolega – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku.

Okazało się, że młodszy chłopak najpierw poza domem wypił alkohol, a potem bez gody ojca, zabrał kluczyki od samochodu i wraz z kolegą wybrał się na przejażdżkę.

REKLAMA

Jednak bardzo szybko brak odpowiednich umiejętności oraz alkohol krążący w młodym organizmie dały się we znaki, gdyż podczas jazdy pojazd wpadł w poślizg po czym dachował zatrzymując się w rzece – relacjonuje policja.

Obaj nastolatkowie nie odnieśli poważnych obrażeń. Sami wyszli z uszkodzonego auta. Okazało się, że 14-latek miał 1,2 promila.

Losem nastoletniego kierowcy zajmie się sąd rodzinny.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 października 2023 17:55
`