Nietrzeźwi motorowerzysta i rowerzysta. Jednym zajmie się sąd, drugi dostał 2,5 tysiąca mandatu

31 października 2023 09:39. Nietrzeźwi motorowerzysta i rowerzysta. Jednym zajmie się sąd, drugi dostał 2,5 tysiąca mandatu fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Pierwszy mężczyzna jechał motorowerem pomimo cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów i wydmuchał blisko 0,6 promila. Drugi mężczyzna jechał rowerem. Przeprowadzone badanie wskazało na ponad 0,6 promila.

W poniedziałek przed godziną dziewiętnastą w ręce dzielnicowych drugiego komisariatu w Wałbrzychu na ulicy Racławickiej wpadł 40-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna poruszający się motorowerem znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Szybko okazało się, że 51-latek ma także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, dlatego policjanci jego sprawę skierowali do sądu.

REKLAMA

W nocy policjanci z Boguszowa-Gorc w Borównie zatrzymali 35-latka, który jechał rowerem. Badanie wykazało u mieszkańca powiatu kamiennogórskiego 0,61 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 października 2023 09:39
`