Nieoficjalnie wiemy: Zwycięzcami tegorocznego budżetu partycypacyjnego zostały projekty Policji i Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego

30 września 2015 12:50.

Jak nieoficjalnie poinformował nas prezydent Roman Szełemej, Kopalnia Mocy – czyli zaproponowany przez Wałbrzyski Klub Górski i Jaskiniowy projekt sztucznej ścianki wspinaczkowej w Starej Kopalni oraz Bezpieczna Szkoła – projekt zakupu samochodów hybrydowych dla wałbrzyskiej policji  to dwa największe projekty-laureaci tegorocznego budżetu partycypacyjnego.

Nie zyskał akceptacji głosujących projekt Hufca ZHP w Wałbrzychu, obejmujący budowę mobilnego centrum wypoczynku składającego się z 25 drewnianych domków dla dzieci i młodzieży, nie tylko tej zrzeszonej w ZHP. Odpadły także projekty wałbrzyskiego domu pomocy społecznej o dofinansowanie zakupu łóżek rehabilitacyjnych oraz projekt Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych, który wnioskował o 70 tysięcy złotych na zakup strojów.

O ogromnym pechu może mówić też dyrektor II LO, którego projekt dotyczący podziemi biegnących pod Parkiem Sobieskiego miał bardzo duże szanse realizacji i ogromne poparcie, odpadł jednak z powodów formalnych jeszcze przed rozpoczęciem głosowania.

W głosowaniu wzięło udział prawie 24% mieszkańców, czyli ok. 20 tys wałbrzyszan. Do rozdysponowania było łącznie 5 milionów złotych. Dwa zwycięskie projekty pochłoną 2 mln zł, 3 mln zostanie przeznaczone na projekty lokalne.

Dodano: 30 września 2015 12:50
.
 • Bartek pisze:

  Rozumiem, ze ludzie glosowali na sciane wspinaczkowa, bo to byla wielka mobilizacja mlodziezy i nie tylko mlodziezy :) Ale, ze ktos oddal, oprocz policjantow i ich rodzin :), glos nasamochody hybrydowe dla naszej wspanialej policji, to niemozliwe, ze jest w nas tyle zrozumienia dla ciezkiej pracy policjanta. A tak z ciekawosci, ile dostali glosów ?

 • Michaś pisze:

  to (usunięte przez redakcję) nasze pieniądze , przecież to państwowe sługusy niech ich sponsorują biedaki z wiejskiej w warszawie . to na poprawę bezpieczeństwa a kto nas obroni przed nimi

 • szybki zielony pisze:

  …wszystkich obeszli z podpisami, jak łapali kogoś to od razu kartkę do podpisu na głosowanie, pijak na dołek – przy wyjściu głosuj Pan! Huligan przyszedł na komisariat na dozór – głosuj itd. Ciekawe ile z tych radiowozów będzie w ogóle w Wałbrzychu, a ile rozjedzie się po rejonie. I jak długo będą pod szkołami bo to , mam wrażenie, tylko tania propaganda.

  • kicia pisze:

   buraczku,jak ci sąsiad w tyłek wsadzi widły albo nożyk,to wtedy hybrydą podjadą i ci ten tyłek uratują.Bo sam sieroto sobie nie poradzisz,tylko pisać głupoty potrafisz.Albo i nie.

 • znak zapytania pisze:

  ..jak można porównywać te dwa projekty. Z jednej strony świetna inicjatywa ścianki wspinaczkowej, która przyciągnęła by wielu turystów do Starej Kopalni (wreszcie) itd, z drugiej dofinansowanie dla PAŃSTWOWEJ policji by pasibrzuchy bujali się po mieście. Co następnie? projekty partycypacyjne budowy nowego gmachu ZUS-u?

 • widzaca pisze:

  Bo po instytucjach chodzili dawali karty do głosowania,a kierownicy kazali pracownikom wypelniac,po halach ich matki chodzilu proszac o podpis,na podworkach dawali wszystkim sasiadom,mieli konkurs kto uzbiera wiecej glosow.a pozostali az tak sie nie ponizali lub moze inaczej nie wciskali ludziom na sile i tak uzbierali……

 • walbrzyszanin pisze:

  I tu widać absurd tego przedsięwzięcia (b. partycypacyjny). Wygrywa projekt KOMERCYJNY, gdzie szefuje wysokiej rangi pracownik najbogatszej w Wałbrzychu firmy. Również wymyślającej jakieś finansowania dziwnych projektów. Wydane przez nich pieniądze na tablice wokół Chełmca by/y bezsensowne. A nie mogli sfinansować projektu swojego kolesia? A tymczasem baza harcerska, która służy również instytucjom wałbrzyskim (dla dzieci z MOPSU) dalej będzie w standardach XIX wieku. O policji to już szkoda pisać.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `