Niemcy namawiają do pracy w okolicach Lipska. Przez weekend roadshow miasta Lipsk na wałbrzyskim Rynku.

18 czerwca 2015 06:00. tekst i fot.: SARTO Agencja Public Relations

Już po raz drugi startuje objazdowa akcja promująca oferty pracy w regionie miasta Lipsk dla wykwalifikowanych pracowników.

Organizatorem jest Invest Region Leipzig GmbH – firma zarządzana przez Miasto Lipsk, a dokładnie przez Izbę Przemysłowo-Handlową i władze dzielnicy północnej Saksonii i Lipska. Odpowiada ona za marketing krajowy oraz międzynarodowy, rozwój biznesu relokacji i rekrutację wykwalifikowanych pracowników dla regionu Lipsk. „ Naszym celem jest zwrócenie uwagi wysoko wykwalifikowanych pracowników na rynek pracy północnej Saksonii. Chcemy kontynuować sukces, który odnieśliśmy w roku 2014” – wyjaśnia Lutz Thielemann, dyrektor zarządzający Invest Region Leipzig GmbH.

Największymi pracodawcami w regionie Lipska są Porsche, BMW, DHL, a także Siemens, Dow Chemical, Telekom oraz Villeroy & Boch. Firmy te i wiele innych szukają przede wszystkim doświadczonych pracowników z branży technicznej, logistycznej, nauk przyrodniczych, a także z branży gastronomicznej i rzemieślniczej. Na oferty pracy liczyć mogą również absolwenci i uczniowie.

Okolice Lipska to teren idealny do życia o wysokiej jego jakości, korzystnych warunkach mieszkania wśród różnorodnego kulturowo społeczeństwa. Co więcej, tereny Saksonii nie są położone z dala od Polski, co może być istotne dla wielu potencjalnych pracowników i ich rodzin.

REKLAMA

Podczas promocyjnych objazdów zainteresowane osoby będą mogły zaczerpnąć istotnych informacji oraz zapoznać się z konkretnymi ofertami pracy również na stronie internetowej www.work-in-leipzig.de.

Podczas promocji na stoisku obecna będzie osoba polskojęzyczna.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 czerwca 2015 06:00
`