Nielegalna fabryka papierosów w Wałbrzychu. Aresztowano 21 obywateli Ukrainy

31 lipca 2023 07:44. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie obywatele Ukrain, którzy w Wałbrzychu mieli nielegalnie produkować papierosy. Nielegalną fabrykę papierosów zlikwidowano w czwartek. W hali, w której produkowano trefny towar, zatrzymano 21 obywateli Ukrainy.

W obiekcie tym zabezpieczono między innymi maszyny do produkcji papierosów, znaczną ilość liści tytoniu oraz dużą ilość wyprodukowanych, gotowych do sprzedaży paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy – informuje prokuratura.

W piątek zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie postawiono im między innymi zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie przestępstwa skarbowego, podejmowania czynności bezpośrednio związanych z produkcją wyrobów akcyzowych i produkowania oraz magazynowania wbrew przepisom ustawy wyrobów akcyzowych poza składem podatkowym.

REKLAMA

W piątek do sądu trafił wniosek o tymczasowy areszt. Na posiedzeniach, które odbyły się w piątek i sobotę zapadły decyzje o trzymiesięcznym areszcie dla wszystkich 21 podejrzanych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 lipca 2023 07:44
`