Nie wyrzucaj choinki przez balkon

27 grudnia 2023 19:23. Choinka na śmietniku. Zdjęcie ilustracyjne

W Wałbrzychu pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych po raz kolejny organizują odbiór poświątecznych choinek. Drzewka wystarczy wystawić przed dom w odpowiednich dniach. Jest warunek, muszą to być drzewka naturalne bez ozdób, bombek i lampek.

Choinki należy wystawiać w dniach 15, 22, 29 stycznia oraz 5 lutego przy pojemnikach na odpady komunalne — mówi Agnieszka Więckiewicz z wałbrzyskiego Urzędu Miasta.

W połowie 2023 roku Miejski Zakład Usług Komunalnych w Wałbrzychu otrzymał koncesję na przetwarzanie bioodpadów. Dzieje się to w instalacji funkcjonującej przy ulicy Beethovena. I to właśnie tam trafiają odebrane od mieszkańców choinki, które najpierw są mielone w rębaku, następnie już w postaci trocin trafiają na pryzmę kompostu.

REKLAMA

Informacje o odbiorze pojawią się w przestrzeni miejskiej oraz w mediach społecznościowych Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. Jego pracownicy proszą o wystawianie drzewek i trzymanie się dat odbioru. Zdarza się, że poświąteczne choinki trafiają do śmieci nawet w połowie kwietnia, a to absorbuje czas i generuje koszty związane z ich odbiorem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 grudnia 2023 19:23
`