Nie migranci, a turyści maszerowali w weekend przez Głuszycę. Tak twierdzi przedsiębiorca z Wrocławia

11 października 2023 11:49. Fot. źródło: Screen facebook

Tematy: 


Kim jest grupa osób, która w weekend przeszła przez Głuszycę? Przypomnijmy, w niedzielę w internecie pojawił się filmik, na którym widać grupę osób idących wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 380 w Głuszycy. Z relacji mieszkańców wynika, że mogli to być migranci, którzy weszli do naszego kraju od strony Czech. Wczoraj w Głuszycy pojawiły się dodatkowe patrole straży granicznej. Dziś komentarz w sprawie grupy osób otrzymaliśmy od wrocławskiego przedsiębiorcy. Ten zapewnia, że przez Głuszycę przeszła jego rodzina i przyjaciele, którzy byli w tej okolicy na wycieczce.

We wtorek w Głuszycy pojawiła się nie tylko straż graniczna, ale po zgłoszeniu jednego z mieszkańców wzmożone patrole prowadziła także policja. Jak wynika z naszych informacji, wczoraj nie trafiono na osoby, które mogłyby nielegalnie przebywać na terenie Polski.

Do dziś nie ma informacji z żadnego oficjalnego źródła, kim mogła być grupa osób zarejestrowana w Głuszycy. Komentarz w tej sprawie otrzymaliśmy jednak od przedsiębiorcy z Wrocławia, który twierdzi, że to jego rodzina i przyjaciele byli na wycieczce w weekend w Głuszycy i Jedlinie-Zdroju.

REKLAMA

Poniżej przedstawiamy komentarz, który otrzymaliśmy od przedsiębiorcy z Wrocławia. Pisownia oryginalna.

Szanowny Panie Redaktorze ,

Czytałem artykuł w waszym dzienniku o rzekome nielegalnych imigrantów w okolicach Głuszycy . Uprzejmie chciałbym prostować i fakty są takie że byliśmy z rodziną i przyjaciółmi na wycieczce po pięknych okolicach Jedliny-Zdroju. I Głuszycy.  Byliśmy w sumie 92 osoby wszyscy obywateli z Indii , przyjechaliśmy z Wrocławia , gdzie mieszkamy i pracujemy , dwoma autobusami 7.10.2023 około 10:30 i wróciliśmy do Wrocławia  o 17:00 tego samego dnia.

Nie jesteśmy nielegalnymi imigrantami, wszyscy przebywamy tu legalnie, niektórzy w Polsce już mieszkają ponad 30 lat. Wszyscy jesteśmy wysoko wykwalifikowanymi profesjonalistami pracującymi dla polskich i międzynarodowych firm we Wrocławiu.

Jest mi przykro, zwłaszcza po tym, jak przez ostatnie 32 lata mieszkam i pracuję w Polsce bez żadnych problemów, nie mówiąc że mam obywatelstwo polskie ,  taki nie prawdziwy artykuł się pojawia i są rozpowszechniane  w social media.  Rozumiem z czego to wynika , ale musimy sprostować i tą fałszywą informację wyjaśnić, w przeciwnym razie zaszkodzi to wizerunkowi tak pięknego miejsca, jakim są Głuszyce, a także obcokrajowcy będą odstraszeni od odwiedzania takich atrakcji w Polsce. Nie mówiąc o rozpowszechnianie nienawiści wobec obcokrajowców .

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 października 2023 11:49
`