Nie miał prawa jazdy. Uciekał przed policją. Zobacz film z pościgu

6 czerwca 2024 13:22. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Do pościgu doszło w okolicach Ziębic. Mundurowi ruszyli w pogoń za samochodem, którego kierowca nagle zjechał z głównej drogi w polną drogę i nie chciał się zatrzymać do kontroli. Ostatecznie okazało się, że 26-latek próbował uniknąć odpowiedzialności. Mężczyzna miał nie tylko zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale miał także cofnięte uprawnienia do kierowania.

Pierwszego czerwca bieżącego roku, po godzinie 10:30, ząbkowiccy policjanci prowadzili kontrole drogowe na terenie gminy Ziębice. Po zakończeniu jednej z nich zauważyli, że jadący przed nimi pojazd nagle zjechał z drogi głównej w gruntową. Funkcjonariusze podejrzewali, że ten manewr spowodowany był tym, że kierujący zauważył radiowóz, dlatego postanowili zatrzymać skodę do kontroli. W tym celu włączyli sygnały dźwiękowe i świetle, ale kierujący zignorował polecenie wydane przez funkcjonariuszy i przyspieszył. Mundurowi ruszyli za nim w pościg – informuje dolnośląska policja.

Mężczyzna próbował zgubić ścigających go policjantów. Bezskutecznie. Ostatecznie zatrzymał się w jednej z miejscowości. Okazało się, że miał cofnięte uprawnienia i zakaz kierowania pojazdami.

REKLAMA

Mieszkańcowi powiatu ząbkowickiego została również pobrana krew do badań pod kątem środków odurzających, ponieważ na podstawie towarzyszących okoliczności zachodziło podejrzenie, że 26-latek jechał pod ich działaniem. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 czerwca 2024 13:22
`