Dodano: 2 lutego 2023 09:57

Nie jedna, a dwie firmy mają odśnieżać drogi w Wałbrzychu. Wśród nich nie ma firmy, która wcześniej dbała o drogi zimą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Umowa z firmą, która została podpisana w październiku ubiegłego roku wygasła we wtorek. Dziś już wiemy, że Alba, która w tym czasie zajmowała się odśnieżaniem dróg nie będzie już tego robić. Od pierwszego lutego za zimowe utrzymanie są odpowiedzialne dwie firmy, z którymi podpisano umowy.

Rozmowy w tej sprawie miały być prowadzone do ostatniej chwili. Wybrano dwie firmy, bo oddzielnie żadna z nich nie dysponowała sprzętem pozwalającym na samodzielne świadczenie usług. Wśród tych firm nie ma Alby, która zimowym odśnieżaniem dróg zajmowała się do tej pory.

Przypomnijmy, w październiku ubiegłego roku miasto ogłosiło przetarg na odśnieżanie dróg. Wpłynęła jedna oferta, wspomnianej Alby. Oferta opiewała na 14 mln złotych. Miasto nie miało takich pieniędzy. W informacji po zakończonym przetargu podano, że miasto ma do dyspozycji 4 mln złotych. Do podpisania umowy jednak doszło.

REKLAMA

Dwa tygodnie temu, tuż przed intensywnymi opadami śniegu, które pojawiły się w naszym regionie w weekend od 20 do 22 stycznia, określony w umowie limit środków przeznaczonych na zimowe utrzymanie dróg miał się wyczerpać. Do podpisania aneksu czy dodatkowej umowy miało dojść 21 stycznia w dniu najintensywniejszych opadów śniegu, gdy ruch w mieście w związku z opadami był niemal sparaliżowany.

Kilkanaście centymetrów śniegu. Ciężarówki utknęły na Lelewela czy Wrocławskiej

Kilkanaście centymetrów śniegu. Ciężarówki utknęły na Lelewela czy Wrocławskiej

Kilkanaście centymetrów śniegu. Ciężarówki utknęły na Lelewela czy Wrocławskiej

Kilkanaście centymetrów śniegu. Ciężarówki utknęły na Lelewela czy Wrocławskiej

Na Gagarina autobus stanął w poprzek drogi. W całym Wałbrzychu bardzo trudne warunki. Sypać ma jeszcze kilka godzin

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Mauris pisze:

  O ile mi wiadomo 0+0=0 Dwie firmy, które, każda osobno, nie ma nic, to razem też nie mają nic. Ale ten Roman roluje wałbrzyską patologię!

 • Iza pisze:

  4 mln wykorzystali w grodniu kiedy w sylwestra było plus 16-18 c° a w styczniu się skończyła kasa ale wałek xd

 • Jurek pisze:

  Już jutro zapowiadane są opadu deszczu ze śniegiem, ludzie z górnych części miasta szykujcie łańcuchy. Metalowych barierek niebawem braknie w mieście.

 • Xxx pisze:

  Maurice dlaczego obrażasz wałbrzyszan nie stać Cię na kulturalny komentarz

 • kiki pisze:

  Ja się pytam, na co poszły te 4 miliony skora dopiero śnieg spadł w styczniu . To jakieś jejca

 • Ida pisze:

  To niech się zdecydują, kto będzie odśnieżał Glinik Stary, bo dziś po południu autobusów brak, i może zrujnowany chodnik po remoncie drogi też by odśnieżyli, a na wiosnę czekamy na naprawę chodnika.

 • Anonim pisze:

  Szełemej to jest wielki kłamca i oszust.

 • Anonim pisze:

  Alba dawała radę z odśnieżaniem tylko Szełemej nie kazał odśnieżać bo szukał oszczędności przestańcie tego człowieka słuchać to jest wielki chamulcowy i bajkopisarz wciska bajki a ludzie mu wieżą.

 • Wałbrzyszanin pisze:

  Coś tu nie gra, jak zimy nie było to było dobrze, w styczniu coś posypało i miasto sparaliżowane jak za PRL, coś magistrat poraz kolejny daje ciała

 • WA62 pisze:

  Iza – więcej lecytyny – od połowy listopada były oszronienia, a w pierwszej połowie grudnia śnieg i mróz. Zreszta te 4 czy 5 baniek to raptem wartość jednej fontanny

 • WA62 pisze:

  Na złość mieszkańcom wojny z Albą magistratu ciąg dalszy. Ratusz liczy, że zima się skończy – ale na to w lutym się nie zanosi. I ciekawe co to za bieda-firmy, bo ktos będzie musiał płacić odszkodowania np za nieodśnieżoną DK35

 • Admin pisze:

  Tak to jest jak ma się złodzieja a nie prezydenta cham i kłamca sam się wypowiadał że zniszczy Albę i nikt Alby nie oczerni bo robili swoje a zakaz wyjazdów samo miasto zakazuje a potem pretensja

 • Iron Man pisze:

  Taki jest skutek zbyt długiego piastowania jednego stanowiska. Najbliższe wybory powinny dokonać weryfikacji.

 • Demografia -574 pisze:

  Nic wybory nie zmienią, ludzie nie wiedzą w jaki sposób jest to zarządzane. Dla nich się tylko liczy kto ładny park czy fontannę zrobił. Kolejne pokolenia będą spłacać obecne długi miasta.

 • Byku pisze:

  Wojna prezydent Alba trwa w najlepsze ze wskazaniem prezydent przez jego chore decyzję ucierpią mieszkańcy wałbrzycha

 • Jack pisze:

  ja chciałbym dodać swoją dygresję. Otóż za uruchomienie silnika w aucie podczas porannego odśnieżania ponad 1 minutę grozi mandat. To co grozi za stanie w korku na zaśnieżonej ulicy z odpalonym silnikiem przez kilkanaście minut ?

 • Zobacz także