Nie bądź zombi! Narkotyki to gra, której nie można wygrać – przekonuje policja

25 czerwca 2024 12:46. fot. uzyczone Polska Policja

Tematy: 


Polska Policja uruchomiła kampanię skierowaną do młodzieży, by ostrzec przed ryzykiem zażywania narkotyków. Narkotyki to gra, której nie można wygrać. Im dłużej bierzesz, tym większe dawki są potrzebne, co prowadzi do tragedii.

Chcąc dotrzeć do młodych osób oraz chcąc zwrócić ich uwagę na ten problem, w Biurze Komunikacji Społecznej KGP zrodził się pomysł na stworzenie spotu skierowanego do tej grupy społecznej. Powstał on z udziałem słuchaczy kursu podstawowego zawodowego z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Niektóre ze scen w tym kilkunastosekundowym filmiku mogą wydawać się drastyczne – ale możecie nam wierzyć, że rozpacz najbliższych, kiedy funkcjonariusze informują ich o śmierci ukochanego dziecka z powodu przedawkowania narkotyków, jest traumatycznym przeżyciem dla obu stron­ – czytamy na stronie polskiej policji.

Spot, stworzony przez policję, ma na celu pokazanie, że narkotyki oszukują od samego początku. Młodzi ludzie często sięgają po narkotyki z ciekawości lub w poszukiwaniu wrażeń, zwłaszcza w czasie wakacji. Jednak nawet jeden raz może prowadzić do uzależnienia, które niszczy życie.

REKLAMA

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia – informuje policja.

W ubiegłym roku policjanci zabezpieczyli w naszym kraju około 21 ton środków odurzających, a tylko przez 5 miesięcy tego roku było to 17,5 tony. W roku 2023 Policja wszczęła 37 728 postępowań o czyny określone w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, zaś od stycznia do maja 2024 r. liczba wszczętych postępowań wyniosła 16 577.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 czerwca 2024 12:46
`