Dodano: 1 lipca 2022 10:10

Narzekacie na kłopoty z odbiorem odpadów? Przez kilka dni będzie jeszcze gorzej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Przez kilka dni z miejsc, do których nie mogą dojechać duże śmieciarki nie będą odbierane śmieci. To wynik awarii stacji ładowania gazem, jakim zasilane są mała samochody jeżdżące po Wałbrzychu.

O Awarii poinformował na swojej stronie internetowej wałbrzyski MZUK. Jej powodem ma być uderzenie pioruna w stację ładowania gazem. Według informacji MZUK trwają rozmowy z PGNiG dotyczące jak najszybszego usunięcia awarii.

Niestety, w czasie, kiedy stacja ładowania będzie nieczynna, odpady, szczególnie z zabudowanych jednorodzinnymi domkami kwartałów Wałbrzycha nie będą odbierane. mieszkańcy muszą uzbroić się w jeszcze więcej cierpliwości.

REKLAMA

Mieszkańcy miasta systematycznie informują nas o dobiegających nawet do kilku tygodni w przerwach w odbiorze odpadów z terenu miasta. W niedzielę interweniowaliśmy w sprawie nieodbieranych, według relacji mieszkańców, odpadów zielonych z ulic Wiśniowej i Warszawskiej.

Wałbrzych. Mniejsza z wałbrzyskich śmieciarek. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Śmieci zielone czekające na odbiór przy ulicy Warszawskiej. Fot. czytelnik

Śmieci zielone czekające na odbiór przy ulicy Warszawskiej. Fot. czytelnik

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • pati pisze:

  tych ulic z zalegającymi odpadami zielonymi jest w mieście dużo

 • Mir pisze:

  Ale żadne auto tam nie wjedzie? może by tak podnająć jakieś t4 lub inne ducato i pozwozić te śmieci, zamiast stwarzać zagrożenie epidemiologiczne?

 • Kika pisze:

  3 tygodnie temu dzwoniłam do UM i uzyskałam informację że zielonych odpadów już nie odbierają i że trzeba je dostarczyć samemu do tzw gniazd. Po kilku nieprzyjemnych potyczkach słownych telefon został przekazany do przełożonego tego urzędnika.. Ten również wciskał kit że uchwałą rady miejskiej już nie odbierają. Gdy udowodniłam że uchwała nie dotyczy śmieci zielonych obiecał że odbiorą. Odebrali 26 czerwca. Zaznaczył jednak że docelowo i tak nie będą odbierać. Mam zimne dreszcze na myśl o jesieni gdy patrzę na drzewa pełne jabłek. Jeśli ten głupi pomysł przejdzie to chyba trzeba będzie wynająć ciężarówkę i wywalić to przed ratuszem. Może gdy naocznie się przekonają ile tych odpadów jest to dadzą sobie spokój z takimi głupimi pomysłami

 • Pytam pisze:

  a autobusy to gdzie tankują

 • Stanek stary dzbanek pisze:

  Bajki opowiada poprostu ludzi niema Kto będzie pracował jak kierowcy stawka na rękę to 3000 a ładowacz ma 2650 brutto i premia która wyrównuje najniższą krajową szelemej wpadł w szpitalu to teraz pcha się do koryta I tak oszukuje

 • Zobacz także