Dodano: 24 stycznia 2023 12:06

Napisz bajkę o Jedlinie-Zdroju. Na autorów najlepszych opowieści czekają nagrody!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli lubisz wymyślać różne historie – napisz bajkę o Jedlinie-Zdroju – zachęca Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, które jest organizatorem zabawy. Na autorów najlepszych historii czekają oczywiście nagrody!

Po raz pierwszy w naszym mieście organizujemy ogólnopolski konkurs literacki na bajkę o Jedlinie-Zdroju. Co bardzo ważne, w historii musi pojawić się postać naszej lokalnej maskotki czyli Jedlinioka. Serdecznie zapraszam młodych i starszych autorów do udziału – mówi Leszek Orpel, burmistrz uzdrowiska.

Jedliniok najpierw był Dobrohoczym, którego stworzył, nieżyjący już, lokalny jedliński artysta i radny Zygmunt Żyłak. Podobizna stwora zdobiła znajdujący się w mieście Park Aktywności „Czarodziejska Góra”. W 2022 roku za sprawą innej artystki ilustratorki Katarzyny Rolbieckiej zyskał nowy wygląd i imię. Dziś jest maskotką Jedliny-Zdroju. Katarzyna Rolbiecka jest m.in. laureatką Festiwalu Wideoklipów Yach Film, autorką wielu okładek płyt, ilustracji książek, animacji i wizualizacji (do utworów M. Kowalika, M. Szcześniaka, J. T. Tutki, Hypnotic Brass Ensemble).

REKLAMA

Praca konkursowa musi zawierać cechy charakterystyczne dla tego gatunku literackiego. Jury konkursu oceni bajki w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież w wieku 13 – 17 lat oraz osoby dorosłe. Pula nagród wynosi 3000 złotych. Prace można nadsyłać do 16 kwietnia 2023 roku. Szczegółowy regulamin znajduje się na naszej stronie internetowej ckjedlina.pl – mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

Napisz bajkę o Jedlinie-Zdroju. Na autorów najlepszych opowieści czekają nagrody! fot. materiały prasowe

Napisz bajkę o Jedlinie-Zdroju. Na autorów najlepszych opowieści czekają nagrody! fot. materiały prasowe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Jaś Wędrowniczek pisze:

    Ja proponuje bajkę o Orplu i jego bajkach. Bedzie mega dłuuuuga

  • Zobacz także