Najpierw wyrzucili dziennikarzy ze szkoły, teraz publikują list otwarty. List otwarty nauczycieli szkoły podstawowej nr 26

13 kwietnia 2019 12:49. Infografika. Fot Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych / użyczona

Tematy: 


Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu wystosowało list otwarty, w którym za pośrednictwem mediów informuje o przyczynach decyzji o przystąpieniu do akcji strajkowej, swoich oczekiwaniach oraz ocenie obecnego systemu szkolnictwa podstawowego. Poniżej publikujemy pełną treść listu.
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie

Mija kolejny dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Chcemy podzielić się z Państwem naszymi refleksjami na temat zaistniałej sytuacji. Nie mamy wątpliwości, że jest to trudny czas nie tylko dla nas, ale także, a może przede wszystkim, dla Państwa i dla Was drodzy Uczniowie. Z całą mocą pragniemy podkreślić, że nasz strajk podyktowany jest nie tylko żądaniami płacowymi, ale w takim samym stopniu – walką o lepszą edukację.
Współczesna szkoła od lat jest zaniedbywana, niedofinansowana, a podstawy programowe przeładowane niepotrzebnymi treściami. Obecny system nauczania zaproponowany przez Minister Edukacji nie skupia się na kształceniu umiejętności, a na odtwarzaniu treści. Archaiczna edukacja nie nadąża za zmieniającym się światem. Państwa dzieci powinny umieć interpretować, argumentować, wnioskować, krytycznie i twórczo myśleć. A zatem walczymy nie tylko o swoją godność, ale przede wszystkim o dobro obecnych i przyszłych pokoleń.
Dziękujemy za Państwa dotychczasowe wsparcie, zrozumienie i życzliwość.


Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu
My ze swojej strony dodajemy, że Szkoła Podstawowa nr 26 była pierwszą placówką, w jakiej w poniedziałek rano, pierwszy dzień strajku, poprosiliśmy nauczycieli o rozmowę i kilka słów na temat sytuacji. Była też pierwszą, w której nam takiej wypowiedzi odmówiono i z której nas, mówiąc kolokwialnie, wyrzucono, zasłaniając się zakazem wypowiedzi, ochroną wizerunku oraz rozpoczętą właśnie akcją strajkową.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 kwietnia 2019 12:49
`